آفتاب

فال روز دوشنبه 19 اردیبهشت 1401دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. امسال شاید دلتان بخواهد سال متفاوتی را آغاز کنید ولی اگر بلافاصله به خواسته هایتان نرسیدید امیدتان را از دست ندهید، تمام سال را برای به دست آوردن آنچه می خواهید وقت خواهید داشت. امسال سالی فوق العاده برای داشتن روابط اجتماعی و شرکت در جشن ها و مهمانی ها خواهد بود. چه میزبان باشید و چه مهمان، فرصت هایی فوق العاده برای درخشیدن در انتظارتان هستند.

● متولد فروردین (بره):

شاید اینطور به نظر برسد که زندگی عاطفیتان دارد بهبود پیدا می کند، ولی شما هنوز هم نگران این هستید که مبادا کنترل اوضاع از دستتان در برود و دوباره به مانع بربخورید. اگر در انتقال منظورتان به طرف مقابل با مشکل مواجه شدید و سوء تفاهمی پیش آمد، سعی کنید خونسردیتان را حفظ کرده و به توانایی های خودتان برای رسیدن به موفقیت شک نکنید. این تنها نشانه ای است برای این که به شما یادآوری کند رابطه تان هنوز به رسیدگی نیاز دارد. شاید دیگران در زندگیتان نقشی رقابت آمیز و همراه با مخالفت داشته باشند، ولی در دراز مدت این رفتار آنها باعث قویتر شدن شما خواهد شد. هرچقدر موانع و مخالفت ها بیشتر باشند، وقتی به هدفتان می رسید احساس بیشتری خواهید داشت. با شخصی برخوردی غیر منتظره خواهید داشت. شنیدن یک خبر بسیار خوشحالتان می کند. به جایی خواهید رفت یا با کسی ملاقاتی خواهید داشت که در روحیه تان تاثیر بسیار خوبی خواهد گذاشت. به زودی به نیتتان خواهید رسید. روی مسئله ای که فکرتان را مشغول کرده بیش از حد حساسیت نشان ندهید.


● متولدین اردیبهشت (گاو):

اکنون زمانی فوق العاده برای پرداختن به روابط عاطفیتان و بررسی مجدد خواسته هایی که از رابطه تان دارید می تواند باشد، زیرا در حال حاضر قادر هستید بیهودگی تلاش برای تغییر دادن طرف مقابل و احساساتش را درک کنید. تنها چیزی که تحت کنترل شما قرار دارد رفتارهای خودتان است که می تواند با صداقت و روراستی شما الهام بخش طرف مقابلتان نیز باشد. بهتر است فعلا ذهنتان را از مسائل حرفه ای خالی کنید و به مسائل شخصی و خانوادگیتان بپردازید. برای رسیدن به شادی به دنبال احساس رضایت قلبی و روانی باشید، فعلا وقت پرداختن به مسائل مادی نیست، از بودن در کنار خانواده تان لذت ببرید. شما دست به خطر زدن را دوست دارید اما نباید فراموش کنید که این شجاعت باید در خدمت پیشرفت و زندگی بهتر برایتان باشد نه اینکه بی جهت خود را دچار خطر کنید و اطرافیانتان را هم نگران سازید. تلاش مستمر و کوشش خستگی ناپذیر ثمری جز موفقیت و بهروزی ندارد، خیالتان آسوده باشد.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

این اخلاق شما که بی آن که کاری که در دست انجام دارید را به پایان رسانده باشید به سراغ پروژه بعدی می روید می تواند در حال حاضر به ضرر شما تمام شود. پس کاری که هنوز به توجه شما نیاز دارد را نیمه کاره رها نکنید و حتی اگر سرعت پیشرفت کارها آن گونه ای که انتظار داشته اید نیست، تمام توانتان را روی به پایان رساندن آن متمرکز کنید. بلوغ و درک کامل خود را با پذیرفتن تأخیرها و موانع به عنوان بخشی طبیعی از کارهایتان نشان دهید تا با رسیدن به رضایت شخصی پاداش زحماتتان را بگیرید. اگر وقتی طرف مقابلتان به شما جواب منفی می دهد به حرف خودتان پافشاری کنید احتمال این وجود دارد که در آینده با هم به مشکل بخورید، قبل از هر اقدامی به عواقب رفتارتان خوب فکر کنید. روی پیشنهاد مالی که به شما می شود خوب فکر کنید و از چند نفر با تجربه هم کمک فکری بخواهید. از این که با رئیس یا کارفرمای خود صحبت کنید ابایی نداشته باشید و خواسته تان را بدون واهمه بیان کنید. توقع خود را از شخصی کم کنید و مطمئن باشید که به زودی همه چیز سر جای خودش قرار می گیرد.

● متولدین تیر (خرچنگ):

با داشتن نگرشی مثبت خواهید توانست هر کاری که شما را به چالش می کشد را با موفقیت به انجام برساند. ولی داشتن اعتماد به نفس موفقیت شما را تضمین نخواهد کرد. قبل از هر کاری به نقشه اولیه تان رجوع کرده و فرضیات اولیه تان را مورد بررسی مجدد قرار دهید تا برای مقابله با هر مانعی که ممکن است در مسیرتان قرار بگیرد آمادگی کامل پیدا کنید. فقط حواستان باشد که خیلی زود دست به کار شده و نگذارید فرصت خوبی که در دسترستان است را از دست ندهید. اگر در رابطه عاطفیتان با مشکلاتی روبرو هستید به جای جنگیدن با یکدیگر سعی کنید روی نقاط مشترکتان تمرکز کنید تا به نتایجی رضایت بخش برسید. برای انجام کار یا کمکی به سراغتان آمده اند، شما به دلیل مشغله های کاری و زندگی انجام این کمک را به تعویق انداخته و به آینده موکول کرده اید، بهتر است هرچه زودتر و تا آنجا که از دستتان بر می آید کمک کنید. از شخصی دلخورید و او روحش هم از این موضوع خبر ندارد.

● متولدین مرداد (شیر):

شاید فکر کنید که محدود کردن روابط اجتماعیتان می تواند به شما کمک کند بی آن که تحت تأثیر احساسات غیر منطقی خود قرار بگیرید و با خیال راحت به مسائل مهمی فکر کنید که به توجه شما نیاز دارند. با این حال مخفی کردن احساستان کاری بسیار دشوار خواهد بود. قبل از انتخاب مسیرتان همه گزینه هایی که دارید را به دقت در نظر بگیرید و در نهایت از قلبتان بخواهید شما را به مسیر درست هدایت کند. شما امروز عشق زیادی نسبت به شریک زندگیتان احساس می کنید ولی کلمه های کافی برای بیان احساس خود پیدا نمی کنید، برای نشان دادن احساستان به او هدیه ای خریده و دلش را به دست بیاورید. از وسواس فکری و چندباره فکر کردن به یک موضوع بپرهیزید، ادامه این روند فقط شما را خسته و کلافه تر می کند، تصمیم بگیرید و پای تصمیمتان بایستید تا دیگران برایتان احترام قائل شوند. برای کسی که ساله ها ندیده اید دلتنگ هستید، با روزگار کنار بیایید و خودخوری نکنید.

● متولدین شهریور (سنبله):

با فکر کردن به فراز و نشیب هایی که چند سال گذشته در رابطه عاطفیتان پشت سر گذاشته اید یک لحظه خنده به لب هایتان می نشیند و لحظه ای دیگر غم و غصه قلبتان را پر می کند. حالا دیگر شما آماده اید تا به مسیرتان ادامه دهید و آنچه هنوز در رابطه با گذشته شما را آزار می دهد و روی قلبتان سنگینی می کند را برای همیشه کنار بگذارید. داشتن نگرشی فارغ از سرزنش و ناراحتی نسبت به گذشته به شما کمک می کند درس های بزرگی از گذشته تان بگیرید. اگر به فعالیت های هنری علاقه دارید امروز روز خوبی برای انجام کارهای هنری و خلاقانه می تواند باشد و ذهنتان در این زمینه خوب کار می کند. عشق زیادی که در وجودتان احساس می کنید را به تمام اطرافیانتان ببخشید. در مورد مسئله ای کاری یا تحصیلی به آنچه در ذهن دارید اعتماد کنید، لازم نیست که از این شاخه به آن شاخه بپرید. شما علاقه ای به دانستن اسرار دیگران ندارید و راز نگه دار بسیار مورد اعتمادی هستید، همین امر باعث می شود که شخصی شما را امانت دار و سنگ صبور خود کند.

● متولدین مهر (ترازو):

امروز ممکن است در ارتباطاتی که با دیگران دارید به برخی موانع برخورد کنید. دلخوری هایی که این اواخر به وجود آمده اند شاید به نظر شما مسائلی بزرگ بیایند، ولی اگر به دقت آنها را مورد بررسی قرار دهید خواهید دید که اینطور نیست و با پرداختن به جزئیاتی که وضعیت حاضر را به وجود آورده اند متوجه می شوید که موانع موجود تا حدود زیادی تحت تأثیر احساسات خودتان قرار دارند. اگر بتوانید نقش خودتان را در به وجود آمدن آنچه پیش آمده درک کنید خواهید توانست مشکلات را حل کنید. خبر خوبی برایتان داریم و آن هم این است که پول زیادی در انتظارتان است! این پول می تواند یک هدیه و یا طلبی باشد که مدت هاست از کسی دارید و امیدی نداشته اید که به این زودی به شما بازگردانده شود. این هفته را به برنامه ریزی بگذرانید. در جمعی بهتر است که مراقب صحبت هایتان باشید. دست از یک عادت قدیمی تان بردارید تا یک قدم بزرگ در زندگی تان برداشته شود. حرفی به شما گفته می شود که بهتر است نشنیده بگیرید و به راه خودتان ادامه بدهید. مجبور به توضیح دادن مطلبی به شخصی خواهید شد.

● متولدین آبان (عقرب):

به نظر می رسد که در حال حاضر توجه همه روی شما متمرکز شده است، ولی خودتان دلتان می خواهد خود را کنار کشیده و از نگاه دیگران مخفی شوید. شما احساس می کنید که قرار گرفتن در محیط های اجتماعی مانع رسیدگی به مسئولیت های جدیدتان خواهد شد. ولی این را به یاد داشته باشید که پیش روی کردن به صورت گروهی به نفع شما خواهد بود و لزومی ندارد که همه کارها را به تنهایی انجام بدهید. فعالیت گروهی یکی از کلیدهای اساسی رسیدن شما به موفقیت خواهد بود. اگر کمی جلوی زبانتان را بگیرید و روی حرف هایی که می زنید کنترل داشته باشید و قبل از حرف زدن فکر کنید به حفظ روابط خود در دراز مدت کمک بیشتری خواهید کرد. مشورت با دیگران و استفاده از تجربیات آن ها به نفع شماست. به سلامت خود بیشتر اهمیت بدهید. مدتهاست شک و تردید نسبت به شخصی ذهن شما را پر کرده است، نباید به این موضوع بیش از این اهمیت بدهید زندگی تان را با فکر بیهوده فلج نکنید. بدون دعوت به جایی نروید حتی اگر بسیار کنجکاوید.

● متولدین آذر (کمان):

امروز دیدگاه ها و نگرشی که نسبت به زندگی دارید را خیلی جدی می گیرید و اگر مجبور به گرفتن تصمیماتی باشید که در تضاد با آنها هستند احساس آسیب پذیری و ناراحتی خواهید کرد. افراد زیادی در زندگیتان هستند که دوست دارید به آنها نزدیکتر شده و ارتباط جدی تری با آنها برقرار کنید، ولی ترس هایتان جلوی راهتان را گرفته اند و نگران هستید که مبادا این روابط چیزی نباشند که انتظارش را داشته اید. این قانون طلایی را به یاد داشته باشید که باید با دیگران همان طوری رفتار کنید که انتظار دارید با شما رفتار شود. وسواس هایی که در رابطه عاطفیتان دارید را باید کنار بگذارید تا بتوانید رابطه سالمی داشته باشید و در طرف مقابلتان حساسیت ایجاد نکنید. کاری که سخت برایش تلاش می کنید به ثمر می رسد و شما از خودتان و عملکردتان راضی خواهید شد. خودتان را برای کسی که برایتان تب نمی کند نکشید، میان رو باشید تا از کسی دلخور نشوید. برای حل مشکل خانوادگی تان که کهنه شده وقت بگذارید و راه حل جدیدی پیشنهاد بدهید تا از این گرفتاری رها شوید.

● متولدین دی (بز):

شما بین این دو گزینه گرفتار شده اید و نمی دانید که آنچه در سرتان می گذرد را با طرف مقابلتان در میان بگذارید یا اجازه دهید نگرانی هایتان بی آن که آنها را به زبان آورده باشید به آزارتان ادامه دهند. نسبت به اشتیاقی که به کمک کردن به دیگران احساس می کنید احتیاط بیشتری داشته باشید به ویژه اگر خود آنها از شما تقاضای کمک نکرده باشند. مهربانی یک هدیه الهی است ولی نباید مانع احساس خوشبختی و شادی شما شود. امروز ممکن است با مخالفت دیگران مواجه شوید، دلیل آن هم این است که سعی دارید آنها را راضی به انجام کارهایی بکنید که تا به حال نکرده اند. درست کردن مشکلات و مسائل دیگران وظیفه شما نیست، آنها را به حال خودشان بگذارید. در مورد اینکه با کسی می خواهید شراکت داشته باشید و نسبت به این کار تردید دارید کلید کار تحقیق در مورد سابقه اوست، این مسئله را جدی بگیرید. با کوچکتر ها مانند بزرگتر ها رفتار کنید. یک عمل خیر از جانب شما می تواند در مورد احساس منفی که نسبت به مسئله ای پیدا کرده اید موثر باشد.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

بروی پاهایتان ایستاده و بال هایتان را باز کنید، حالا زمان آن رسیده است که قدرتتان را به همه ثابت کنید. با این حال اگر دیدید در موقعیتی گرفتار شده اید که کنترل آن از عهده شما خارج است خودتان را کنار بکشید و تنعا مسئولیت کارهایی را بپذیرید که به خودتان مربوط هستند. امروز سعی کنید وارد بحث و جدال با دیگران نشوید زیرا مجبور خواهید شد بهای سنگینی را بابت آن پرداخت کنید. امروز هر چقدر هم تلاش کنید همه چیز عالی و بدون نقص باشد نمی توانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید. نبردهایتان را عاقلانه انتخاب کنید و روی جزئیات بی اهمیت بیهوده تمرکز نکنید، این طوری هم خودتان و هم دیگران خوشحال تر خواهید بود. قدر دوست واقعی و وفادار خود را بدانید و پند ها و توصیه های او را به گوش جان بشنوید و به کار بگیرید. دو دلی و شک فقط وقت شما را تلف و اعصابتان را خرد می کند. به وعده های عاطفی که واقعیت ندارد اعتنا نکنید. برای حل مشکلات لازم است به شخصی اعتماد کنید و از او کمک بخواهید.

● متولدین اسفند (ماهی):

شاید امروز برای خیلی از اطرافیانتان روزی آرام و بی دردسر باشد، ولی برای شما اسفندماهی های جاه طلب که مدام همچون زنبور عسل در حال زحمت کشیدن هستید. چیزهای بسیار زیادی هستند که به توجه و رسیدگی شما نیاز دارند. با تمام توانتان به کار و تلاشتان ادامه دهید، ولی این نکته را هم به یاد داشته باشید که برای رسیدن به هدفتان باید راهی طولانی را طی کنید، رم یک شبه ساخته نشد. با وجود این که ممکن است دیگران زیاد قدر همکاری ها و کمک هایتان را ندانند ، ولی شما همیشه سعی کنید بی آن که اجازه دهید از شما سوء استفاده شود، از در عشق و دوست داشتن وارد شوید. فرصتی برای شروع مطالعه و تحصیل در رشته ای جدید برایتان پیش می آید. یک اتفاق مانع رسیدگی شما به کاری می شود که برایتان بسیار مهم است، احتیاط کنید و تا فرصت دارید در جهت جبران اقدام کنید. بسته ای به دستتان می رسد. برای تعمیر یا خرید چیزی نو مبلغی را کنار بگذارید.

منبع: تصویر زندگی