آفتاب

فال روز دوشنبه 16 فروردین 1400دوست عزیزی که 16 فروردین به دنیا آمده ای، تولدت مبارک. امسال سال عمل است. بیش از این تعهدهایی که دارید را به تعویق نیندازید. شاید مجبور شوید که برای برخی کارها از علاقمندی هایتان بگذرید اما عیبی ندارد. خیلی زود به مراد دلتان خواهید رسید.

● متولد فروردین (بره):

امروز برای شما یک روز عادی نخواهد بود. شاید اوضاع برای دیگران خیلی هم خوشایند نباشد، اما شما به خوبی می توانید خودتان را با شرایطی که پیش آمده است تطبیق دهید. هر کاری که بخواهید انجام دهید را با جدیت تمام پیش خواهید برد و کمتر چیزی می تواند مانعی جدی بر سر راهتان محسوب شود و در انجام هر کاری که بخواهید حتما برنده خواهید بود. ممکن است در زمینه مسائل عاطفی امروز دریایی طوفانی پیش رویتان داشته باشید، اما شما خیلی خوب می دانید که قایقی که بر آن سوار هستید قدرت آن را دارد که در این شرایط دوام بیاورد و همین باعث می شود که با خیالی راحت با این اوضاع روبرو شوید. در انتهای روز یکی از دوستان تان را می بینید که انرژی مثبت زیادی را به شما منتقل می کند. با این افراد ارتباط بیشتری داشته باشید. امروز حواس تان بیشتر به مسایل مالی باشد تا ضرر نکنید. هر چه محتاط تر رفتار کنید، بهتر است.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

امروز فرصتی برای پیش بردن کارهایتان فراهم شده است و به ویژه اگر مسئولیت هایی بیش از حد توانتان پذیرفته بودید که نتوانسته بودید آنها را به انجام برسانید خواهید توانست با استفاده از این فرصت کوتاهی های خود را جبران کنید و وظایف خود را انجام دهید. البته همه چیز به این بستگی دارد که خودتان نیز تمرکز لازم را داشته باشید. امروز مسائل احساسی ممکن است با مشکلاتی همراه باشند که سر و کله زدن با آنها آسان نخواهد بود. سعی کنید راه را برای صحبت کردن در مورد آن باز بگذارید. بیان احساساتتان در حال حاضر از اهمیت بسیاری برخوردار است و باعث ایجاد همدلی بین شما و طرف مقابلتان و در نتیجه حل مشکلاتتان خواهد شد. آرام و پله و پله قدم بردارید تا همه چیز در زمان خودش و به بهترین شکل ممکن اتفاق افتد. هر انتظاری که از رابطه عاطفی خود دارید را امروز با شریک زندگی تان در میان بگذارید. فضا برای برآورده شدن نیازهای شما آماده است.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

امروز دیدن رفتارهای غیر منطقی دیگران باعث عصبانیت شما می شود، اما نباید فکر کنید که مسائل آنقدر که به نظر شما واضح و مشخص هستند برای دیگران هم باید همین طور باشند. یادتان باشد که همه دنیا را به همان شکلی که شما به آن نگاه می کنید نمی بینند. احساسات نیز همیشه نقشی مهم در همه کارها ایفا می کنند و نمی شود همه چیز را بر اساس منطق پیش برد. ایجاد تغییراتی که پایدار باشند همیشه آسان نیست، اما کارهایی که امروز آغاز کنید به احتمال زیاد می توانند برای مدتی بسیار طولانی ادامه پیدا کنند. پس از این فرصت استفاده کنید و کارهایی که مدت ها قصد انجام آنها را داشته اید شروع کنید. رابطه میان شما و یکی از دوستان تان بهم خورده. اما نگران نباشید، همین که چشمان تان به چشمان هم بیافتد، همه کدورت ها را فراموش خواهید کرد و رابطه تان به روال عادی خود بر خواهد گشت.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

امروز شما احساس می کنید که شکست ناپذیر شده اید، زیرا هر کاری که به قصد پیش بردن اهدافتان انجام می دهید بدون مواجه شدن بی هیچ مانع و یا مخالفتی پیش می رود. علاوه بر این همراه هایی نیز برایتان پیدا می شوند که برای رسیدن شما به خواسته هایتان و حمایت از شما یاریتان می کنند. فکر نکنید که این احتمال وجود دارد که با نیت بدی به شما نزدیک شده باشند و از همراهی آنها استفاده کنید و به صورت گروهی اهدافتان را پیش ببرید. چه اشکالی دارد اگر در این میان هم آنها سودی ببرند و هم ما به خواسته هایتان برسید؟ همیشه در نظر گرفتن منافع جمع به رسیدن شما به منافع شخصیتان هم کمک می کند. امروز مقداری از لحاظ عاطفی درگیر خواهید بود اما موضوع مهمی نیست. اگر آن را ساده بگیرید، خیلی زود حل خواهد شد. اگر به فکر تغییری در زندگی تان هستید، امروز زمان خوبی ست تا به سراغ دوستی که می تواند در این راه به شما کمک کند بروید.

● متولدین مرداد (شیر):

امروز شما با سرعت تمام دارید به سوی اهدافتان پیش می روید، اما باید مواظب باشید چنان روی مقصدتان متمرکز نشوید که دیگران و احساساتشان را نادیده بگیرید. شاید با خودتان فکر کنید که چطور می توانید همه چیز را در زندگیتان به خوبی پیش ببرید و تحت کنترل داشته باشید، اما وقتی پای مسائل عاطفی به میان می آید هیچ چیز درست پیش نمی رود. این که شما قابلیت دوست داشته شدن را ندارید تنها گزینه ای است که حتی یک درصد هم نمی تواند صحت داشته باشد. اولین قدمی که در راه حل این مشکل باید بردارید این است که تظاهر به چیزی که نیستید نکنید. شاید شما دارید با نشان دادن تصویری از خودتان که با خود واقعی شما فاصله بسیاری دارد دیگران را دچار سوء تفاهم می کنید. امروز شرایط مالی تان کمی بهم ریخته، شاید حتی مجبور شوید که قید بیرون رفتن با دوستان تان را بزنید. عیبی ندارید این کار می تواند شما را به هدف تان برساند و از استرس تان بکاهد.

● متولدین شهریور (سنبله):

امروز خلاقیت شما آنقدر زیاد شده است که خودتان هم نمی دانید این ایده هایی که به سرتان می زنند را از کجا می آورید. این ایده ها حتی اگر در نظر اول کمی عجیب به نظر برسند این قابلیت را دارند که زندگیتان را برای همیشه تغییر دهند. البته این که افکاری که به ذهنتان می رسند را با دیگران به اشتراک بگذارید نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. در غیر این صورت این ایده ها را خیلی زود از یاد خواهید برد و عملی کردن آنها اهمیت خود را برایتان از دست خواهد داد. اگر مشکلی بین شما و دوستتان به وجود آمده است هر کاری می توانید بکنید که پل های پشت سر خودتان را خراب نکنید، البته به شرط آن که خودتان را در این راه قربانی نکنید. اگر به فکر تغییری در رابطه عاطفی تان هستید، همین امروز وقت عمل است. شما نباید از راهی که در پیش گرفته اید، جا بزنید. هر چه تلاش تان بیشتر باشد، نتیجه ای که به دست می آورید نیز رضایت بخش تر خواهد بود.

● متولدین مهر (ترازو):

امروز شما سعی دارید که با نظم و ترتیب خاصی به کارهایتان سر و سامان بدهید، اما باید سعی کنید که اگر کارها دقیقا به همان شکلی که خودتان می خواهید پیش نرفتند عصبانی نشوید و کنترل خود را از دست ندهید. پای مسائل عاطفی که به میان بیاید احتمال بروز تنش هایی وجود دارد. دیگران خیلی احساساتی رفتار کرده و با این کار خود برنامه های حساب شده شما را به طور کامل بهم می ریزند و این چیزی نیست که کنترل آن در دست شما باشد، پس سعی کنید خودتان را یک طوری با آن تطبیق بدهید. شاید فکر کنید که انجام کارهایتان به تنهایی به شما کمک خواهد کرد که راحت تر به خواسته هایتان برسید، اما این تفکر حداقل در شرایط موجود کاملا اشتباه است.  اگر می خواهید در رابطه عاطفی تان موفق باشید، باید خودتان را درگیر برخی از مسایل نکنید. به حاشیه رفتن تنها دلخوری میان تان بوجود می آورد. گذشت کلید موفقیت شما در چنین روزی خواهد بود.

● متولدین آبان (عقرب): 

امروز هر کسی که بخواهد جلوی شما را بگیرد از این کار خود پشیمان خواهد شد، زیرا شما به طور خستگی ناپذیری برای رسیدن به اهداف خود مصمم هستید و هیچ چیزی شما را از تلاش برای تحقق یافتن اهدافتان باز نخواهد داشت. درست زمانی که فکر می کنید تمامی مسائل مربوط به رابطه عاطفی خود را حل کرده اید سر و کله چیزی و یا شخصی پیدا می شود که ذهن و قلب شما را دوباره بهم می ریزد. به احتمال زیاد این وضعیت بیش از اندازه احساسی پایدار نخواهد بود و با پایان روز از بین خواهد رفت، پس خودتان را زیاد نگران آن نکنید. شاید در یک نگاه این موضوع به اندازه مسئله مرگ و زندگی اهمیت داشته باشد، اما بخاطر داشته باشید که در واقع اینطور نیست. امروز از ارتباط برقرار کردن با دیگران گریزانید. اگر باید در مورد موضوعی تصمیم بگیرید، آن را به روز دیگری موکول کنید زیرا تمرکز بیشتری نسبت به این روز خواهید داشت.

● متولدین آذر (کمان):

امروز باید مواظب باشید که به قلبتان اجازه ندهید کنترل شما را در دست بگیرد. احساسات شما بیش از اندازه شدید هستند و شما را نسبت به محیط اطرافتان و فکرهای دیگران در مورد شما احساس می کنند و به همین دلیل هم ممکن است دلتان بخواهد به یک جای امن پناه برده و خودتان را از دیگران مخفی کنید و مشغول خیال پردازی شوید. اما باید یادتان باشد که در یک چنین روز پر کاری نمی شود بی خیال مسئولیت هایتان شده و در خیال و رویا به سر ببرید. یک دنیا کار در انتظارتان هستند که باید انجام شوند و اگر امروز نسبت به انجام آنها بی تفاوت باشید فردا حسابی به دردسر خواهید افتاد و مجبور خواهید بود ساعت ها کار کنید. مشکلی بین شما و شریک زندگی تان به وجود آمده که مقصر آن خودتان هستید. پس برای درست کردن این رابطه بهتر است که پیش قدم شوید و جبران اشتباه تان را بکنید.

● متولدین دی (بز):

امروز در زمینه کار و مسائل روزمره اوضاع کم و بیش روبراه است و با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد مگر در مورد مسائل عاطفی! اگر بخواهید در رابطه عاطفی خود رفتاری مالکانه نسبت به شخصی که دوستش دارید داشته باشید، باید خودتان را برای یک واکنش شدید از جانب او آماده کنید. چه این رابطه یک عشق قدیمی باشد و چه یک رابطه تازه شروع شده، مسائلی در مورد آزادی و یا حس تعهد بین شما و طرف مقابلتان به وجود خواهند آمد. شاید موضوع از درون خود شما ریشه می گیرد و این که می خواهید موقعیت خود را به عنوان رهبر این رابطه تثبیت کنید، اما باید این را یاد بگیرید که در عشق واقعی هیچ گونه رابطه رئیس و مرئوسی وجود ندارد. اگر می خواهید به رابطه عاطفی خود تغییراتی دهید، از تغییرات کوچک بپرهیزید و کمی عمیق تر به مسائل نگاه کنید. همین که کمی هوش و حواس تان را جمع کنید کافی ست.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

بهمن ماهی عزیز، امروز به هیچ عنوان نسبت به خودت و توانایی هایت شک نکن! امروز بسیار قدرتمند هستید و خودتان هم این قدرت را در وجود خود حس می کنید. با این حال ممکن است گاهی دچار احساس عدم کفابت شوید. این احساس شما ریشه در مشکلاتی دارد که در درک اتفاقاتی که در اطرافتان دارند می افتند برای شما به وجود آمده اند. این که همه چیز برای شما واضح و مشخص نیست و بعضی علامت سوال ها ذهنتان را به خود مشغول کرده اند به این معنا نیست که اوضاع به نفع شما نیست و یا از پس آن برنمی آیید. تا زمانی که شما اعتماد به نفس لازم را داشته باشید و خیالتان از این که اوضاع به نفعتان پیش خواهد رفت راحت باشد، قطعا همینطور خواهد شد. فرصتی برایتان فراهم می شود تا کار مثبتی را در مورد رابطه عاطفی تان انجام دهید، خواهید دید که چگونه همه چیز به بهترین شکل ممکن تغییر خواهد کرد.

● متولدین اسفند (ماهی):

امروز احساسات شما بسیار قوی هستند و این که بخواهید کاری را بدون دخالت دادن احساسات بسیار قدرتمند خود انجام دهید برایتان تقریبا غیر ممکن است. با این همه باید دقت کنید که پیش از گفتن حرف هایتان روی تاثیری که روی طرف مقابلتان خواهند گذاشت خوب فکر کنید و تا زمانی که از درست بودن گفتن این حرف ها در موقعیت فعلی مطمئن نشده اید چیزی نگویید. این که بتوانید نسبت به دیگران و گفته ها و رفتارهایشان ذهنی باز داشته باشید در حال حاضر برای هماهنگ شدن شما با آنچه در دنیای اطرافتان می گذرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، پس سعی کنید با روی باز و به دقت به آنچه می شنوید گوش کنید و در برابر آن از خودتان تعصب نشان ندهید.  نسبت به رابطه عاطفی تان دلسرد شده اید. رابطه عاطفی شما احتیاج به یک ریکاوری دارد. یادتان باشد که رابطه نیاز به مراقبت دارد، اگر کوتاهی کنید، آن را از دست داده اید.

منبع: تصویر زندگی
وبگردی