آفتاب

فال روز دوشنبه 16 اسفند 1400دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. شما فردی مثبت اندیش، جاه طلب، مصمم، مهربان و به شدت اجتماعی هستید و از آشنایی با افراد جدید لذت می برید؛ این ویژگی شما امسال فرصت های قابل توجهی را برایتان فراهم خواهد کرد. در زمینه ی حرفه ای، امسال فرصت های زیادی برای اثبات خودتان و توانایی هایتان در اختیار خواهید داشت که باید از آنها به نحو احسن استفاده کنید. با این کار مورد توجه دیگران قرار گرفته و شانس بالایی برای پیشرفت خواهید داشت.

● متولد فروردین (بره):

امروز برای شما روز فوق العاده ای خواهد بود. روابط شما با اطرافیانتان به ویژه آنهایی که از جنس مذکر هستند خیلی خوب پیش خواهند رفت و با هیچ مشکل خاصی مواجه نخواهید بود. از این فرصت به ویژه برای پیش بردن اهداف حرفه ای خود، به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و اگر نقطه ی ابهامی در روابطتان وجود دارد سعی در برطرف نمودن آن و بهتر کردن این روابط داشته باشید. با وجود تمام تلاشی که شما می کنید تا همه چیز صریح و قابل درک باشد امروز سوء تفاهم های زیادی برایتان پیش خواهند آمد که باعث پریشانی و سرگشتگی شما خواهد شد. این شرایط تحت شرایط کیهانی امروز ادامه خواهند داشت و کار زیادی از دست شما در رابطه با آن برنمی آید. این روزها به عمد بیشتر اوقات خود را با دیگران سر می کنید، مواظب باشید به چه چیزی و چه کسی اعتماد می کنید. با مشکل پیش آمده با تدبیر روبرو شوید نه اینکه فرار کنید، ختم این راه به ناکجاست مشکلات خود به خود برطرف نمی شوند. فرد نیکی به خانواده‌تان وارد می شود، پیش داوری نکنید و او را به گرمی خوش آمد بگویید.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

امروز هیچ کس تحمل رفتارهای خودخواهانه ی شما را ندارد! به نفعتان است طوری رفتار نکنید که انگار متوجه آسیبی که به احساسات دیگران وارد کرده اید نیستید. اطرافیان شما امروز خیلی حساس تر از همیشه به نظر می رسند و شما موظف هستید که به این حساسیت آنها احترام بگذارید و سعی نکنید خواسته های خودتان را به آنها تحمیل کنید. امروز در خانه تان وضعیت گیج کننده ای به وجود خواهد آمد که تمام تلاش شما برای سردرآوردن از آن بی فایده خواهد بود و حتی امر و نهی کردن به دیگران نیز راه حل این مشکل نخواهد بود. متأسفانه مسائل عاطفی با استفاده از زور و فشار وارد کردن به دیگران حل نمی شوند و این کار تنها باعث ایجاد واکنش منفی در اطرافیانتان خواهد شد. شما به خوبی می دانید که قدرت پیشنهاد و رهبری دارید. شخصیت شما مسحور کننده است. به خاطر یک اشتباه بیش از حد خودتان را زیر سوال نبرید، اشتباه در تصمیم گیری از هر کسی ممکن است سر بزند، خودخوری بیش از حد فقط بیهوده خسته ترتان می کند. یادتان نرود که هرچقدر سخت بگیرید دیرتر به هدفتان می رسید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

امروز سرسخت ترین آدمی که سر راهتان قرار خواهد گرفت خود شما هستید. شما تبدیل به سختگیرترین منتقد خود شده اید و خودتان و عملکردتان را با بیرحمی تمام زیر سؤال می برید. شما دائم در تلاش برای بهتر شدن و تکامل هستید و نباید زحمات خود را نادیده بگیرید. به جای تنبیه و سرزنش کردن خودتان بهتر است کمی خودتان را تشویق کرده و حتی به خودتان جایزه بدهید. در راه رسیدن به خواسته هایتان، به جای این که آرزو کنید امکانات بیشتری در دست داشته باشید سعی کنید با همان ابزارها و امکاناتی که در اختیار دارید بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید. گاهی خلاقیت بهتر از هر امکانات و ابزاری می تواند نتیجه بخش باشد. شما از نوجوانی به بازوی خود تکیه کرده‌اید و متکی به نفس بوده‌اید، به این خصیصه‌تان ببالید. دوستی را که میل به دیدن او را دارید، ملاقات خواهید کرد به شرطی که قدمی بردارید. تصمیمی که چند ماه پیش شما را به شک و تردید انداخته بود، بالاخره عملی خواهید کرد. آنچه را برایتان مهم است، دوباره یادآوری کنید. کار از محکم کاری عیب نمی کند.

● متولدین تیر (خرچنگ):

سعی کنید از خلاقیتی که امروز در اختیار دارید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. بیکار ننشینید و به پرنده ی خیالتان اجازه ی پرواز بدهید و بگذارید تا هر چقدر که می خواهد به دور دست ها برود. مواظب باشید که اگر نسبت به آنچه قصد انجامش را دارید دچار تردید شوید و جلوی قدرت تخیل خود را گرفته و از آن در انجام فعالیت های حرفه ای و یا هنری خود استفاده نکنید جلوی موج عظیمی از خلاقیت را خواهید گرفت. امروز حرف های زیرکانه ای که می زنید ممکن است نیشدارتر از آن چیزی باشند که خودتان تصور می کنید. شما قصد ندارید کسی را بر علیه خود تحریک کنید، اما اگر مواظب لحن حرف زدنتان نباشید خودتان را در وضعیت دشواری خواهید یافت که فکرش را هم نمی کنید. برای رسیدن به نیتتان بهتر است در درجه اول روحیه و اراده‌تان را قوی کنید، حواستان را کاملا جمع کنید. از قرص های آرامش بخش و خواب آور استفاده نکنید. اتفاق مهمی به زودی خواهد افتاد. شخصی دائم به فکر شماست. کاری نکنید که عمرتان را به حسرت هدر بدهید و پشیمان فرصتی که داشتید باشید گوشی تلفن را شما بردارید!

● متولدین مرداد (شیر):

امروز حس ششم شما به طرز خارق العاده ای قوی شده است و به شدت توصیه می شود که به راهنمایی های این حس خود توجه داشته باشید. امروز شمابه دنبال انجام کاری هستید که برای به انجام رساندن آن به دنبال یک همدست و همراه می گردید. خوشبختانه شخصی که به دنبالش هستید را پیدا خواهید کرد و او کمک های قابل توجهی در راه رسیدن به هدفتان به شما خواهد کرد. در برابر هر مشکلی که پیش رویتان قرار می گیرد محکم بایستید و با سرعت تمام پیش بروید. شاید مجبور شوید برای بعضی کارها وقت بیشتری صرف کنید، اما قطعا وقتی که صرف می شود ارزش نتیجه ای که به دست می آید را خواهد داشت. به شما بر خورده چون شما توقع رفتاری که با شما شده را نداشتید، حق دارید اما این دلیل نمی شود که خام و بچگانه عمل کنید از او به لطف و مهربانی یاد کنید و بکوشید راه آشتی و صلح را پیشه کنید، مبادا پشت سر او با دیگران حرف بزنید ادامه این دشمنی موجب فرسایش روحتان می شود، اما دوستی دلتان را گرم نگه می دارد. منتظر یک تماس باشید!

● متولدین شهریور (سنبله):

امروز سعی کنید روند تکراری و همیشگی کارهایتان را تغییر داده و کمی به خودتان استراحت بدهید. شما این اواخر در تلاش برای ماجراجویی و کسب تجربه های تازه احساس مبارزی را داشته اید که روانه ی میدان جنگ شده است و می خواهد سرزمین های تازه ای را فتح کند، اما امروز باید آتش بس اعلام کرده و کمی به خودتان استراحت داده و تجدید قوا کنید، این کار به شما کمک خواهد کرد تا در روزهای آتی نتایج بهتری را به دست بیاورید. امروز را کمی با خودتان خلوت کنید و نگاهی به اهدافتان بیندازید. آیا شما اکنون همان جایی هستید که دلتان می خواسته در این مرحله از زندگیتان قرار بگیرید؟ آیا تغییراتی باید انجام دهید؟ برای سال جدید برنامه ریزی کنید. در مورد یک پیشنهاد، کوچکترین احتمالات را در نظر بگیرید؛ یک اشتباه به اصطلاح کوچک باعث دردسرتان می شود. اطراف خود را وارسی کنید و به دنبال نمونه های مشابه بگردید. در مورد مساله ای هرچه به روز موعود نزدیک تر می شوید میل و هیجان شما بیشتر می شود. شما انسان خوش ذاتی هستید و آرامش در کنار شما معنی پیدا می کند. از فردی که روح شما را آزار می دهد دوری کنید.

● متولدین مهر (ترازو):

امروز باید سعی کنید تا جایی که برایتان امکان دارد از ایجاد بحران برای خود و قرار داد خودتان در موقعیت هایی که شما را تحت فشار قرار می دهند خودداری کنید. شاید خودتان متوجه نباشید که با اغراق در نقشی که مجبور هستید در جنبه های مختلف زندگی خود ایفا کنید چه فشار و استرسی به خودتان وارد می کنید. سعی کنید کمی از میزان وقت و توجهی که صرف چیزهای بی اهمیت می کنید بکاهید. شما در زندگی خودتان به اندازه ی کافی مسائل مهم برای رسیدگی و توجه دارید، پس دیگر سر خودتان را با غیبت و اضافه کردن مسائل شخصی دیگران به لیست نگرانی هایتان از این که هست شلوغ تر نکنید! موقعیتی بسیار مناسب دست می دهد که شخصی فضول و خبرچین را از اطرافتان دور کنید، در رفتار خود با او تجدید نظر کنید و نسبت به صحبت‌ها و نظراتش سختگیرتر باشید. اشتباهاتتان را تکرار نکنید ممکن است فرصت جبران نداشته باشید. حالا وقت آن است که مصلحت اندیشی را کنار بگذارید و راز درونتان را با کسی که بسیار دوستش می دارید در میان بگذارید.

● متولدین آبان (عقرب):

بهتر است طوری وانمود نکنید که انگار آنقدر از لحاظ ذهنی و جسمی قوی هستید که هیچ کاری برایتان دشوار و غیر ممکن نیست. یادتان باشد که هر چقدر خودتان را قویتر و دارای توانایی های بیشتری نشان بدهید مسئولیت ها و بار بیشتری به شانه تان گذاشته خواهد شد! در حال حاضر شما بسیار حساس تر از آن چیزی هستید که خودتان فکر می کنید، خیلی بیش از آن چیزی که در ظاهر نشان می دهید! در مورد احساسات و افکار خود صداقت بیشتری داشته باشید تا مجبور به تحمل فشار کمتری باشید. خوشبختانه اگر مهر سکوت را بشکنید، هم در محیط خانه و هم در محل کارتان، دیگران به خوبی افکار و احساسات شما را درک می کنند و مشکل خاصی نخواهید داشت. از انسانی با عقل و درایت شما که همیشه سعی می کند بر احساس خود پیروز شود و از منطق و استدلال عقلی در کارهای خود کمک بگیرد رفتار ضعیف و از روی ترس بعید است، هوش و استعداد خود را دست کم نگیرید و دنبال کارهای بیهوده نروید، به خواسته‌تان می رسید و نیتتان عملی می شود اما فعلاً نیاز به صبر و حوصله دارید، عاقلانه‌ترین کار این است که فعلاً سکوت کنید.

● متولدین آذر (کمان):

امروز بی آن که مجبور باشید به خودتان فشار زیادی وارد کنید، همه چیز برایتان به خوبی و راحتی پیش خواهد رفت. سعی کنید به این موضوع توجه داشته باشید که اگر بین شما و هر یک از اطرافیانتان بحثی پیش آمد، حداقل در زمان حاضر این اتفاق نشانه ی آن است که این شخص فرد مناسبی برای این که مورد اعتماد شما قرار بگیرد و یا سر و کاری با او داشته باشید نیست. امروز مشکل ترین گره هایی که در زندگیتان پیش می آیند مشکلاتی هستند که در روابط عاطفیتان به وجود می آیند، اما شما در حل این مشکل هم با دشواری چندانی مواجه نخواهید بود و با به کار گرفتن مهارت هایتان می توانید همه چیز را به راحتی روبراه کنید. آنچه که نیاز دارید برایتان مهیا می شود. نذری که کرده‌اید ادا کنید. غم و غصه را فراموش کنید، حالتان را از این که هست بدتر می کند که بهتر نمی کند. برای حفظ سلامتی‌تان وقت دکتر را به تعویق نیندازید، هیچ چیز مهمتر از سلامتی نیست. کسی پشت سرتان حرفی زده که به گوش شما می رسد، به روی خودتان نیاورید از این گوش بشنوید و از آن یکی به در کنید.

● متولدین دی (بز):

امروز قرار است برای شما یک روز خوب و آرامش بخش باشد، پس سعی کنید خودتان هم چنین نگرشی نسبت به آن داشته باشید. در حال حاضر شما هیچ نیازی به یک نقشه ی دقیق و حساب شده و یا سیاست های پیچیده ندارید. تنها کاری که باید بکنید این است که زیاد به خودتان سخت نگیرید و از وارد کردن هر گونه فشار و استرس بی دلیل به خودتان خودداری کنید. اتفاقاتی که پیش می آیند را به راحتی پذیرفته و از تجزیه و تحلیل های بی دلیل که هیچ نتیجه ای برایتان ندارند هم دوری کنید. اگر این اواخر کمی احساس تنبلی و بی حوصلگی می کرده اید امروز دوباره انرژی و خلاقیت را در وجود خود احساس خواهید کرد و حتی قدرت جسمانی بیشتری نیز خواهید داشت. تصمیمی گرفته‌اید که عملی کردنش در ظاهر کار آسانی نیست، دست به کار شوید تا ببینید چقدر به سادگی همه چیز درست می شود. به جشنی با شکوه دعوت خواهید شد. با افراد ساده و بی غل و غش ارتباط برقرار کنید. همه نیاز به یک نفر برای شنیدن حرف‌های خود دارند این یک نفر را درست انتخاب کنید. بهتر است حواستان به سلامتی جسمی‌تان باشد.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

امروز حساسیت ذاتی شما بیش از هر زمان دیگری شده است و در کنار دیگران احساس آرامش می کنید. برای خودتان موقعیت هایی را فراهم کنید که امکان بیان آزادانه ی احساسات درونی خود و گفتن و انجام آنچه دلتان می خواهد را در اختیار شما قرار می دهند. امروز شما نمی دانید طرف مقابل در رابطه عاطفیتان از شما چه می خواهد و این موضوع باعث ایجاد بحث و درگیری بین شما خواهد شد. شما از این که ببینید توان کافی برای کسب رضایت و خوشحال نگه داشتن طرف مقابلتان را ندارید متنفر هستید، اما با کمی فکر کردن خواهید دید که در واقع این خود شما هستید که نمی دانید چه می خواهید و بیهوده دارید طرف مقابلتان را سرزنش می کنید! دیگران از آنچه که در دلتان می گذرد بی خبرند. برای اجرای نیتی که دارید باید تمام جوانب را بسنجید تا فریب نخورید، بی تدبیر عمل نکنید که پشیمان و پریشان خاطر می شوید. در گذشته خطایی کرده اید و اموال زیادی را از دست داده‌اید، به زودی تجارت جدیدی را شروع می کنید این کار برای شما آمد خوبی دارد تا جای ممکن تلاشتان را بکنید.

● متولدین اسفند (ماهی):

به انرژی مشتاق و بیقرار درونی خود اجازه بدهید خودش را از راه هایی به غیر از حرف زدن بیان کند. عشقتان را با نوازش ها و نگاه های عاشقانه به طرف مقابلتان نشان دهید تا شاهد احساس نزدیکی و صمیمیت فوق العاده ای که با این کار در هر دو طرف ایجاد خواهد شد باشید. وقتی احساسات از راهی به غیر از کلام مبادله شوند خیلی شدیدتر حس می شوند و اثر محکم تری به جای می گذارند. سعی کنید از این به بعد این روش را در روابط خود بیشتر به کار بگیرید و شاهد معجزات آن باشید. امروز اگر تصمیمی گفتید که به خرید بروید سعی کنید تا جای ممکن چانه بزنید! این کار تخفیف های فراوانی را برایتان به همراه خواهد داشت. به زودی در یک ماجراجویی هیجان انگیز و دوستانه قرار خواهید گرفت، زندگی پر از طوفان هست قوی باشید و استقامت به خرج دهید. این روزها به شدت می خواهید روش زندگی خود را تغییر دهید، برای همین در رویدادهای اجتماعی بسیاری مشارکت خواهید کرد، اتفاقا این کار برایتان مفید هست. رژیم غذایی خود را تغییر بدهید تا به درمان نیاز پیدا نکنید.

منبع: تصویر زندگی
وبگردی