آفتاب

فال روز جمعه 17 اردیبهشت 1400دوست عزیزی که 17 اردیبهشت به دنیا آمده ای، تولدت مبارک. انگیزه ای که شما در رسیدن به اهداف تان دارید را هیچ کس ندارد اما مدتی ست که انگیزه لازم را از دست داده اید. این خود شمایید که باید آن را ایجاد کنید بنابراین منتظر امداد غیبی نباشید.

● متولد فروردین (بره):

امروز نگران یکی از کارهایی که باید حتما به انجام برسانید، هستید. صحبت کردن با دوستان و مشورت گرفتن از آنها در چنین شرایطی می تواند برایتان مفید باشد. بهتر است که به جای کمیت، به کیفیت کارهایی که در برنامه هایتان قرار دارد، اهمیت دهید. اخیرا رفتار یکی از اطرافیان تان شما را عصبانی و ناراحت کرده، لازم نیست نگران باشید و حرص بخورید زیرا او به زودی برای عذرخواهی نزدتان خواهد آمد. در محیط کار فردی شما را زیر نظر دارد، بهتر است که این روزها بیشتر حواس تان به کارهایتان باشد. به آنچه دارید قانع هستید. این اواخر گاهی چنان از لحاظ مالی تحت فشار قرار گرفته‌اید که عنان صبر و تحمل را از دست داده‌اید، بجای دست روی دست گذاشتن، راه تازه ای را امتحان کنید. با اندک سخن درشتی آزرده خاطر می شوید و دوستان، باید دائم مراعات حال شما را بکنند. بهتر است در رفتارتان تغییری ایجاد کنید.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

شما پشتکار و همت خوبی دارید اما باید تصمیم تان را بگیرید. چیزی که شما را از زندگی عقب انداخته، وسواسی ست که در تصمیم گیری به خرج می دهید. هرچه امروز مسایل را راحت تر بگیرید، بهتر است. مدت هاست برای شروع رابطه ای تلاش می کنید اما هر بار مانعی بر سر راهتان سبز می شود و شما را از حرکت باز می دارد. شاید بهتر است کمی دیگر هم صبر کنید تا شرایط بهتری فراهم شود اما ناامید نشوید و به راهتان ادامه دهید زیرا موفقیت شما حتمی ست. امکان پیشرفت های مالی برایتان وجود دارد پس کارها را با دلشوره انجام ندهید زیرا باعث عقب افتادن امور می شوید. آرام باشید کسی پشت سر شما وجود دارد و شما را به جلو تشویق می کند. از مسافری خبرهای خوب می شنوید، او به خواسته دلش می رسد و خیال شما هم راحت می شود. قبل از امضای قراردادی حتما اطلاعات لازم را جمع آوری کنید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

به زودی جابه جایی های در اطراف تان صورت می گیرد که روی برنامه ریزی های شما هم تاثیر می گذارد. سعی کنید که در این شرایط تمرکزتان را حفظ کنید زیرا احتمال خطای جبران ناپذیر زیاد است. این روزها اوضاع آنطور که می خواهید و بر وفق مرادتان پیش نمی رود، همین بر روحیه شما تاثیر منفی می گذارد اما مراقب باشید زیرا ناامیدی موانع بیشتری را بر سر راهتان قرار می دهد. در این شرایط هر چه با اعتماد به نفس بالاتری عمل کنید، بهتر است. در مورد موضوعی در رابطه عاطفی تان نگرانید اما جرات بیان آن را نزد شریم زندگی ندارید. این راه دردی از شما درمان نمی کند. پس بهتر است که هر چه زودتر آن را به زبان بیاورید. در مورد مطلبی با اینکه حق با شماست بهتر است بیش از این اصرار نکنید که نتیجه معکوس خواهد داد، حرفتان را بزنید و تصمیم گیری را به دیگران واگذار کنید. اگر در حق کسی بدی کرده اید توقع گذشت و خوبی نداشته باشید.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

امروز در زمان بندی هایتان دچار مشکل خواهید شد، اما نگران نباشید زیرا این کار روی کیفیت و نتیجه کارتان تاثیر منفی نخواهد داشت. اخیرا زاویه دید خود را نسبت به رابطه عاطفی تان تغییر داده اید، حال زمان آن است که با خوش بینی بیشتری به آن نگاه و بر آن تمرکز کنید. شما قادرید آینده ای روشن را بر هر دویتان رقم بزنید پس بیهوده وقت تلف نکنید و دست به کار شوید. از دور و بری هایتان فردی مدام حواس اش به شماست، شما این موضوع را فهمیده اید. بهتر است که انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان دهید تا طرف مقابل تان جرات بیان حرف هایش را داشته باشد. دو خبر از راه دور به دستتان خواهید رسید. با موجی از توقعات از جانب دیگران روبرو خواهید شد، سعی کنید آنچه که هستید باشید نه آنچه که دیگران توقع دارند. اگر احساس می کنید دیگران چیزهایی از شما پنهان می کنند نگران نباشید، همه چیز در کوتاه مدت برملا خواهد شد.

● متولدین مرداد (شیر):

امروز روز پر مشغله ای برایتان خواهد بود بنابراین سعی کنید که انرژی خود را بالا نگه دارید. امروز زمان مناسبی برای جرو بحث با دیگران نیست، به جای آن باید سعی کنید که به اطرافیان تان چه در محیط کار و چه در روابط خانوادگی و عاطفی، به تفاهم برسید. در رابطه عاطفی خود زودتر از آنچه فکرش را بکنید، وارد مرحله جدیدی می شوید. اگر چه نگران هستید اما نتیجه رضایت بخشی در انتظار شما خواهد بود. خوش بین باشید و اولین قدم های خود را محکم بردارید. وقتی در انجام کاری به خواسته خود نمی رسید، نگذارید نا امیدی و عصبانیت مشکلات بزرگتری برایتان ایجاد کند. نا خواسته برای خود محدودیت‌هایی قائل شده‌اید که از ترس‌ها یا خاطرات گذشته‌تان سرچشمه گرفته‌اند. از گذشته‌ها بگذرید و در حال لذت بردن از امروز برای فردا برنامه ریزی کنید، به زور متوسل نشوید. یادتان باشد در همه تصمیم گیری‌ها همسر و فرزندان خود را در اولویت قرار دهید.

● متولدین شهریور (سنبله):

شرایط سختی پیش روی شماست اما بد نیست به جای عقب کشیدن، انگیزه بیشتری را برای ادامه مسیر در خود ایجاد کنید. اگر درنگ نکنید و اعتماد به نفس کافی داشته باشید، همه چیز بر وفق مرادتان پیش خواهد رفت. به دیگران نشان دهید که در تصمیمات خود جدی هستید و به هر آنچه می خواهید دست پیدا می کنید. رابطه شما با یکی از اطرافیان تان شکراب شده، شاید بد نباشید سکوت را رها کرده و آنچه مدت هاست در دلتان می گذرد را به زبان آورید. هر چه انعطاف پذیری بیشتری به خرج دهید، نتیجه بهتری می گیرید. شما فردی بسیار دوست داشتنی هستید و خودتان بهتر از دیگران می دانید که چه اشتباهی کرده‌اید، با قبول نکردن اشتباهتان هر روز خودتان را بیشتر درگیر می کنید، شما درسی را یاد گرفته اید که برای همیشه روشی را که ملکه ذهن خود کرده بودید تغییر می دهد، مسیری را که تغییر کرده به درستی درک کنید یادتان باشد در همیشه بر یک پاشنه نمی چرخد.

● متولدین مهر (ترازو):

در مورد موقعیت شغلی خود کمی احساس نگرانی و ناامنی می کنید اما استرس خود را کنار بگذارید زیرا تغییراتی که در زندگی شما به وجود آمده، می تواند برایتان مفید باشد. اگر چه آرام بودن در این شرایط پر از استرس برایتان کمی سخت است اما سعی کنید با ورزش کردن یا گشت و گذار در طبیعت زیبای اطرافتان کمی مراقبه کنید. اگر مجرد هستید و احساس خلا می کنید، به زودی یکی از آشنایانتان به شما پیشنهادی می دهد که انتظارش را ندارید. بهتر است که در این باره زود تصمیم نگیرید و به هردویتان کمی زمان دهید. قرار نیست همه مثل شما فکر کنند. مطمئن باشید شما نمی توانید به تنهایی دیگران را تغییر بدهید. اگر حرف حقّی دارید با شجاعت تمام و در کمال آرامش مطرح و از آن دفاع کنید. اشکال کار اینجاست که شما تکلیف خودتان را نمی دانید و بر سر دو راهی هستید. بهتر است با کسی که به قضاوتش اطمینان دارید صلاح و مشورت کنید.

● متولدین آبان (عقرب): 

درگیری کاری بیش از حد ذهن شما را درگیر خود کرده است اما نگران نباشید زیرا موفقیت از آن شما است و به زودی در این بازی پیروز خواهید شد. بر سر یک دو راهی گیر افتاده اید. مدام برای رسیدن به جواب نزد این و آن می روید اما بدانید که جواب این سوال که کدام راه بهتر است، در دستان خودتان است. پس به جای تکیه کردن به دیگران، بهتر است که به ندای قلب تان گوش کنید. به زودی پولی به دست تان می رسد که بسیاری از چاله های زندگی تان را پر خواهد کرد. کسی سعی دارد شما را از تصمیمی که گرفته‌اید باز دارد به تحلیل‌های او گوش کنید و در نهایت خودتان تصمیم مقتضی را بگیرید. جریان‌هایی در اطرافتان می گذرد که باید خودتان را با آن‌ هماهنگ کنید. گاهی برخی مسائل را باید نادیده گرفت و همه را نباید زیر ذره‌بین گذاشت. مراقب باشید تا با قضاوت یکطرفه آتش یک اختلاف کوچک را شعله‌ور نکنید.

● متولدین آذر (کمان):

از دست کارهای یکی از اطرافیان تان مدام حرص و جوش می خورید و کلافه اید. شاید بد نباشد که به جای جنگیدن با او، این بار خودتان را به بی خیالی بزنید. او نیز خیلی زود از رفتارهایش پشیمان خواهد شد. اگر مجرد هستید، احتمال این که امروز قدم در رابطه ای جدید بگذارید، زیاد است. اگر هم متاهل اید، بهتر است بیشتر به فرزندان خود بیندیشید و وقت تان را با آنها سپری کنید. مدت هاست که در انتظار به سر می برید، به زودی به جوابی که مدت ها انتظار آن را می کشید، خواهید رسید. مساله‌ای که برای شما بی‌ اهمیت است برای طرف مقابلتان بسیار مهم است. بهتر است همین حالا به حرف‌هایش گوش کنید. از جایی که انتظارش را ندارید هدیه یا پولی به دستتان میرسد که بسیار برایتان خوشایند است. خواب بدی که دیده‌اید، خوب تعبیر کنید و بد به دلتان راه ندهید، صدقه دادن می تواند بلا را از شما دور کند، بیهوده روحتان را پریشان نکنید.

● متولدین دی (بز):

امروز ممکن است حرفی بشنوید که ناراحت تان کند یا در کارتان به مشکل بر بخورید اما خیلی آن را جدی نگیرید. فردا همه چیز به روال عادی خود باز خواهد گشت. می خواهید طبق نقشه هایی که از قبل کشده اید، تغییراتی را در روابط خود ایجاد کنید اما یادتان باشد که از مشورت با شریک زندگی تان غافل نشوید در غیر این صورت سوتفاهم هایی را به همراه خواهد داشت. با گفتگو می توانید راههای بهتری را برای ادامه مسیر انتخاب کنید. یک شادی غیر منتظره در راه دارید که تغییرات کوچک اما مهمی را در زندگی تان بوجود می آورند. تا جای ممکن کارها را با زور و عجله پیش نبرید، شما زمان زیادی در اختیار دارید و می توانید طی آن کارهایتان را بهتر و با حوصله و صبر بیشتری سروسامان دهید. با وجود پیشرفت‌هایی که اخیرا شاهد بوده‌اید باز هم احساس می کنید کنترل امور را در دست ندارید. مقصر اصلی خودتان هستید. کمی با خودتان مهربانتر باشید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

اگر چه شما فردی سنتی هستید که دوست ندارید خودتان را به دست تغییرات بسپارید اما امروز فرصتی پیش پای شما قرار می گیرد که بهتر است از ان استفاده کنید حتی اگر منجر به تغییراتی اساسی در زندگی تان شود. امروز زمان خوبی است تا ایده های جدید خود را عملی کنید و در مسیری که دوست دارید قدم بگذارید. مطمئن باشید که دیگران نیز در این راه از شما حمایت خواهند کرد. شریک زندگی تان را مدتی ست از خود رانده اسد اما او با صبر پاسخ شما را می دهد. بهتر است که هر چه زودتر از او عذرخواهی کنید. احتمالا تصمیم‌هایتان به خاطر شرایطی غیر قابل انتظار و پیش بینی نشده لغو می شوند ممکن است یکی از دوستان و آشنایان از شما انتظار مساعدت و یاری داشته باشد. حالا زمان مناسبی برای تفریح و گردش نیست شما چاره ای ندارید جز این که زمان بیشتری را به امور کاری یا تحصیلی اختصاص بدهید. تنبلی را از خودتان دور کنید.

● متولدین اسفند (ماهی):

کاری که مدت ها قبل آغاز کرده بودید، بالاخره به نتیجه می رسد و در نهایت آنچه لیاقتش را دارید، به دست خواهید آورد. شما لیاقت آن را دارید که این شادی را جشن بگیرید. تغییرات بزرگی در زندگی تان رخ می دهد که روزی آرزویتان بود، اما دست از تلاش بر ندارید و به فکر اهداف بزرگ تر باشید. شما فرد گوشه گیری هستید اما با افزایش روابط خود می توانید به خواسته دلتان برسید و رابطه ای که دوست دارید را تجربه کنید. وظیفه شما نیست که دل دیگران را شاد کنید، شاید گاهی مجبور شوید که حتی دل آنها را بشکنید بنابراین خودتان را در اولویت بگذارید. اگر احساس خستگی و کسالت می کنید به تعطیلات چند روزه بروید. گاهی دست به کارهایی می زنید که نسنجیده است، بهتر است از تجربه های گذشته بهره بجویید و از آنها درسهای خوبی بگیرید در غیر اینصورت خطاهای گذشته دوباره تکرار خواهند شد. ورزش را فراموش نکنید.

منبع: تصویر زندگی
وبگردی