آفتاب

فال روز جمعه 15 بهمن 1400دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. امسال باید سعی کنید به ایده های خلاقانه ای که در سر دارید اهمیت بیشتری داده و انرژی بیشتری را برای عملی کردن آنها صرف کنید. شاید نتایجی که انتظار دارید دیرتر از موعدی که فکر می کرده‌اید پدیدار شوند، اما آنچه اهمیت دارد این است که بالاخره به نتیجه ی مطلوبتان خواهید رسید.

● متولد فروردین (بره):

امروز شما به احتمال زیاد پر انرژی و سرحال خواهید بود و با نگرش مثبت به دنیای اطرافتان نگاه خواهید کرد. اگر دور و برتان افرادی وجود دارند که خوشحال و راضی به نظر نمی رسند سعی کنید این انرژی مثبت خود را با آنها به اشتراک بگذارید. نگرش شما به مسائل می تواند تأثیر عمیقی روی دوستان و اطرافیانتان گذاشته و نظر آنها را تغییر دهد. حتی همکاران و همسایه هایتان نیز بی آن که خودشان متوجه باشند تحت تأثیر این انرژی مثبت شما قرار خواهند گرفت. اگر چیزی را گم کردید نگران نشوید چون به احتمال زیاد یک جایی همین دور و برهاست و حتی اگر آن را همین امروز پیدا نکنید هم خیلی زود در جایی که فکرش را هم نمی کنید پیدایش خواهید کرد. هشیاری خود را حفظ کنید و اجازه ندهید بعضی از حسودان مانع پیشروی در کارها شوند. ذهن خود را بیهوده درگیر مسایل حاشیه ای و بی اهمیت نکنید. از ولخرجی چیزی عایدتان نمی شود و فقط یک محبوبیت زودگذر بدست خواهید آورد. ساده ترین ایده ها اغلب موثر ترین هستند آنچه که به ذهنتان می رسد را بنویسید. از شخصی دلخورید این دلخوری را به فراموشی بسپارید و آشتی کنید.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

توانایی فوق العاده ای که در جمع آوری اطلاعات دارید را دست کم نگیرید. اگر تمام وسایل یا اطلاعات مورد نیازتان را در اختیار ندارید خوب فکر کنید و ببینید که برای تأمین این نیازهای خود کجا و به سراغ چه کسی باید بروید. به جای این که نگران شوید و به شکست احتمالی خود فکر کنید لیستی از افرادی که می توانند به شما کمک کنند تهیه کرده و بدون اتلاف وقت یکی یکی به سراغ آنها بروید. کمی بیشتر به خودتان اعتماد داشته باشید، شما از پس انجام این کار برخواهید آمد. امروز ممکن است بین شما و یکی از دوستان صمیمیتان اختلاف نظرهایی وجود داشته باشند، سعی کنید اگر برایتان امکان دارد بحث درباره ی این موضوع را به روز دیگری موکول کنید. اختلاف عقیده با دیگران برایتان مشکل ساز می شود. با دقت به کارهایتان فکر کنید و نقشه ها و طرح هایتان را اجرا کنید. نگران نباشید همه چیز به خوبی پیش می رود و می توانید به مرحله بعدی بروید. دوستی را باید آزمایش کنید تا میزان صداقت یا عدم صداقت در او آشکار شود. مهربان و در عین حال سخت گیر باشید. در مورد مساله ای رک و صریح نظر خود را بیان کنید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

سعی کنید اجازه ندهید جو غم انگیزی که به امروز حاکم شده است باعث افسردگی شما شده و حال و هوایتان را به هم بریزد. درست است که بعضی روزها به طرز فوق العاده ای خسته کننده به نظر می رسند و انگار هرگز نمی خواهند تمام شوند، اما اگر سر خودتان را به اندازه ی کافی گرم نگه دارید گذر زمان را احساس نخواهید کرد. تا جایی که می توانید سر خود را گرم نگه داشته و اصلا بیکار نمانید. هر کار ناتمامی که پشت گوش انداخته بودید را امروز جزء لیست کارهای روزانه ی خود قرار دهید. حتی شبتان را هم خالی نگذارید و با دوستان و خانواده تان قرار بگذارید و فقط وقتی بیکار شوید که می خواهید به تختخوابتان بروید. شما دیگران را خوب درک می کنید و دوست دارید مصالحه کنید. با یکی از همکاران مشکلی دارید زمان خوبی برای رفع این اختلاف است. برای کسی زحمت کشیده اید که از شما قدردانی و شما را بسیار خوشحال خواهد کرد. کسی به شما پیشنهاد می کند که در پروژه ای مشارکت نمایید. پیش از پذیرفتن باید به خوبی آن را مطالعه و بررسی کنید. این مشارکت اگر بر مبنای تفاهم باشد، نتایج درخشانی در بر خواهد داشت.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

از این که متفاوت باشید هراسی نداشته باشید. این که خودتان را اسیر یک چرخه ی تکراری کرده و مدام همان کارها را انجام دهید خیلی ساده است. بدون این که خودتان متوجه باشید سر یک ساعت معین از خواب بیدار می شوید، سر ساعت به محل کارتان می روید، سر ساعت به خانه باز می گردید، همان کارهای همیشگی را کرده و سر ساعت همیشگی می خوابید. این یعنی رکود و تنها یک راه برای رهایی از آن وجود دارد، آن هم چیزی جز انجام یک کار متفاوت و منحصر بفرد نیست. لازم نیست همه دنیایتان را زیر و رو کنید، کارهایی به کوچکی تغییر دادن مدل موهایتان و یا انتخاب یک مسیر جدید برای بازگشت به خانه هم می توانند کافی باشند! شما دلسوز هستید و هرچه می کنید برای دل خودتان انجام می دهید نه تایید دیگران. پیغامی که به شما گفته می شود نباید در رفتارتان تغییری ایجاد کند بیشترین استفاده را از این وضعیت ببرید. با مهم ترین فرد زندگی تان تماس گرفته و از شنیدن صدای او آرام شوید. افکار منفی را کنار بگذارید و مثبت اندیش باشید. دل به امور واهی نبندید و به وعده های پوچ دیگران تکیه نکنید.

● متولدین مرداد (شیر):

اگر سبک زندگیتان به طور قابل توجهی با اطرافیانتان فرق می کند خودتان را سرزنش نکنید! هر کسی نیازها و اولویت های خودش را دارد و سبک زندگی خود را بر این اساس انتخاب می کند. شما هم به هیچ عنوان مجبور نیستید خودتان را با اطرافیانتان مقایسه کنید. حتی اگر قصد ایجاد تغییر در زندگی خود را دارید این تغییر فقط باید به خاطر خودتان و به صلاحدید خودتان باشد، نه برای این که خودتان را با دیگران هماهنگ کنید. در محل کارتان اختلاف نظرهایی بین شما و حداقل یکی از همکارانتان پیش خواهد آمد. سعی کنید راه میانه را پیدا کرده و از دعوا راه انداختن برای به کرسی نشاندن حرف خود خودداری کنید. اطراف خود را با افرادی که خوش مشرب هستند پر کنید. در حال حاضر بهتر است از انجام کارهایی که برایتان ناخوشایند و غیر جذابند پرهیز کنید. برای چند ساعتی دنیای اطراف خود را تعطیل کنید. دور اندیشی و تدبیر شما به موقع به کمکتان خواهد آمد. از عهده انجام کاری که فکرتان را به خود مشغول کرده به خوبی بر می آیید. فرصت شناس باشید و سکوت کنید، لزومی ندارد در پی توجیه کاری باشید.

● متولدین شهریور (سنبله):

امروز شما اراده و قدرت زیادی را در وجود خود احساس می کنید که به شما انگیزه می دهد تا روز خود را با انرژی تمام آغاز کنید. از این فرصت استفاده کرده و کارهای نیمه تمام خود را به سرانجام رسانده و حتی اگر وقت اضافه آوردید برای کارهای دیگرتان هم برنامه ریزی کنید. از دست و پنجه نرم کردن با کارهایی که بزرگ یا پیچیده به نظر می رسند هم هیچ هراسی به دل راه ندهید چون به احتمال زیاد در انجام هر کاری که در حال حاضر به عهده بگیرید موفق خواهید بود و نتایج مطلوبتان را به دست خواهید آورد. سعی کنید ساعات پایانی روز را به استراحت و وقت گذراندن با عشقتان اختصاص دهید و خودتان را بیش از اندازه هم خسته نکنید. در ارتباط با دیگران صداقت بیشتری داشته باشید، افکارتان را برای دیگران بیان کنید اما بخاطر داشته باشید که تنها صداقت مهم نیست بلکه باید شنونده خوبی هم باشید. فردی در اطرافتان هست که احساسات خود را نشان نمی دهد، دلیلش صرفا این است که او ضربه روحی خورده، به او فرصت بدهید که به شما اعتماد بکند. از توانایی های بالقوه خود استفاده کنید و قدر خودتان را بدانید.

● متولدین مهر (ترازو):

آیا انرژی موجود در امروز را احساس می کنید؟ انگار همه چیز را روی دور تند گذاشته اند و این موضوع باعث شده است کمی احساس نگرانی کنید و بترسید که مبادا نتوانید خودتان را با موج این انرژی هماهنگ کرده و با آن پیش بروید. بهترین کاری که در این شرایط از دستتان بر می آید این است که کارهایتان را یکی یکی و قدم به قدم پیش ببرید. اگر هول شوید و بخواهید چند کار را به طور همزمان انجام دهید احتمال این که عملکردتان چندان موفقیت آمیز نباشد زیاد خواهد بود و احتمال خطایتان بالا خواهد رفت. حتما بعد از به پایان رساندن کارهایتان زمانی را به تفریح اختصاص دهید تا تنش ها و استرس های امروز را تخلیه کنید. آنقدر به دنیا دل نبندید که از بالا و پایین شدن آن بهم بریزید، شاید بهتر باشد که همیشه روز طرز فکر و عقایدتان پافشاری نکنید. موضوعی که برای شما خیلی مهم است، ممکن است در دیگری احساسی را بر انگیخته نکند. ممکن است با شنیدن یک پیشنهاد به شدت برافروخته شوید، بخصوص اگر دیگران با شما هم عقیده نباشند. اجازه بدهید تصمیمات چند روزی به تعویق بیفتند تا بعد به یک راه حل مناسب برسید.

● متولدین آبان (عقرب): 

امروز بد نیست برای یک سفر کوتاه چند روزه برنامه ریزی کنید. شما این اواخر به سختی کار کرده اید و حق دارید که بخواهید کمی تفریح و استراحت کنید تا بتوانید پس از آن دوباره روند قبلی را در پیش گرفته و با قدرت تمام به سوی اهدافتان پیش بروید. حتی فکر کردن و برنامه ریزی برای این تعطیلات هم حالتان را بهتر خواهد کرد! اگر امروز برای کارهایی که می خواهید انجام دهید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید خودتان هم از میزان کارهایی که به انجام می رسانید متعجب خواهید شد. بهتر است از بخش سخت کار آغاز کرده و قسمت های سخت تر را برای پایان روز که خسته تر هستید کنار بگذارید. در پایان روز حتما به خودتان برای این همه تلاش یک جایزه ی خوب بدهید. از کسی که از شما پول قرض می گیرد حتما رسید بگیرید. هر زمانی که در جهت کار تازه و جدیدی قدم بر می دارید هیچ چیز نمی تواند مانع شما بشود. در مذاکرات موفق خواهید شد. اکنون زمان شکیبایی و احتیاط است. اگر بتوانید روحیه و خصوصیات همکار خود را بهتر بشناسید، در کارها موفق تر خواهید بود، شناخت متقابل به تفاهم و همکاری جدی تر منجر خواهد شد.

● متولدین آذر (کمان):

دیگران را به خاطر آنچه در ظاهر از آنها می بینید مورد قضاوت قرار ندهید. قرار نیست که همه مثل شما زندگی کنند و افکار و نظراتی مشابه شما داشته باشند. شما به طور کلی به عرف و سنت ها اهمیت زیادی می دهید، اما خیلی ها در روابط و کار و زندگی خود به این اصول پایبند نیستند و شما هم نمی توانید آنها را به خاطر این موضوع مورد سرزنش قرار دهید. همان طور که انتظار دارید دیگران به شما و سبک زندگیتان احترام بگذارند، شما هم باید آنها و عقایدشان را محترم بدانید. امروز در برخورد با فرزندانتان احتیاط بیشتری به خرج دهید و به اینکه چه زمانی آنها را تنبیه کرده و کی مورد تشویق قرار دهید دقت کنید. با سعه صدر به استقبال عزیزی بروید و نا امید نباشید. درهای رحمت به زودی به روی شما گشوده خواهند شد. شما فکر می کنید یکی از همکاران یا آشنایان را خیلی خوب می شناسید، لازم است در رابطه تان با او تجدید نظر کنید. در واقع این شخص به دلیل حسادت نمی تواند خوشحالی و موفقیت شما را ببیند. برای به دست آوردن هر چیزی سخت تلاش می کنید و به ندرت چیزی را به آسانی به دست می آورید .

● متولدین دی (بز):

امروز تعداد دوستانی که برای مشورت با شما و یا در میان گذاشتن مشکلات خود و درد دل کردن به سراغتان خواهند آمد خیلی زیاد خواهد بود. شما یکی از بهترین گزینه هایی هستید که آنها برای توجه و حمایتی که نیاز دارند می توانند به آن پناه ببرند و این موضوع برای خودتان هم بسیار خوشایند است. فقط باید مواظب باشید بیش از اندازه برای دیگران وقت نگذارید و کار را به جایی نکشانید که وقت کافی برای رسیدگی به کارها و وظایف خود نداشته باشید. در یک رابطه ی دوستی واقعی طرف مقابلتان نیز باید به اندازه ی لازم برای شما وقت گذاشته و به نیازهایتان توجه داشته باشد. طوری رفتار نکنید که این خوبی های شما به چشم دیگران تبدیل به انجام وظیفه شوند. این اواخر بیش از حد در کار غرق شده اید و فرصتی برای استراحت کافی و در کنار خانواده بودن نداشته ‌اید. بین کار و تفریح تعادل ایجاد کنید. شخصی رفتار عجیبی دارد او با این کار تنها می‌خواهد حس کنجکاوی شما را بر انگیزد،شرایط را کنترل کنید. در مورد مسائل احساسی، لازم نیست با سیاست رفتار کنید و هر لحظه سعی کنید تا گامی به جلو بردارید یا اتفاق بعدی را حدس بزنید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

امروز برای شما مشکل خاصی به همراه نخواهد داشت و بیشتر کارهایتان به خوبی پیش خواهند رفت. خوشبختانه شما انرژی و انگیزه ی زیادی را در وجود خود احساس می کنید که به شما توان لازم برای انجام کارهای خسته کننده ی روزمره را می بخشد. در طول روز با سرعت و تمرکز زیادی کارهایتان را به انجام خواهید رساند و شاید حتی به این فکر بیفتید که ساعات بیشتری را در محل کارتان مانده و کمی اضافه کاری کنید. اما به شما توصیه می شود که به جای این کار برای ساعات پایانی روزتان برنامه ی بهتری در نظر گرفته و پس از یک روز پربار کاری ساعات باقی مانده تان را با افرادی بگذرانید که بودن با آنها به شما انرژی می بخشد. یک پیشنهاد جدید می تواند روزهای تان را از یکنواختی در بیاورد شما عاشق رقابت هستید، خوشبختانه شما خوش بین هستید و این سبب می شود از فرصتی که پیش می آید به نفع احسن استفاده کنید.بر خلاف میل خود ناچار می شوید با کسی قطع رابطه کنید که هرگز تصورش را هم نمی کردید. چرخ روزگار در آستین خود طرح ها و برنامه های جدیدی دارد با صبر و حوصله به امور عقب افتاده رسیدگی کنید.

● متولدین اسفند (ماهی):

امروز این که مجبور باشید محدودیت هایی را رعایت کنید و به قید و بندهای ناخواسته تن بدهید برای شما اصلا خوشایند نخواهد بود. شما روحی آزاد و مستقل دارید و بزرگ ترین موفقیت های خود را در زمان هایی به دست می آورید که آزادی عمل دارید و می توانید کارهایی را که خودتان می خواهید انجام دهید. با این همه، چه خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید همه ی ما مجبور هستیم از برخی قواعد و قوانین پیروی کنیم. پس تمام سعی خود را به کار گرفته و از آزادی خود در چارچوب قوانین و قواعد بهره ببرید. امروز باید سعی کنید صبر و تحمل بیشتری از خود نشان داده و واکنش های تندی نسبت به دیگران و رفتارهایشان نشان ندهید. از عشقی سطحی دوری کنید و به هرکسی دست دوستی ندهید در رابطه تان با شخصی به طور غریزی اگر مشکلی در میان باشد متوجه می شوید، شاید بهتر باشد کمی از او فاصله بگیرید. درک و آگاهی تان شما را به سمت مسیری سود بخش می کشاند کمی بیشتر از همیشه ماجراجو باشید اما مراقب اطرافیان خود هم باشید. هرگز در کار دیگران تجسس یا دخالت نکنید.

منبع: تصویر زندگی