آفتاب

برای همه کسانی که تلاش کردند یاد بگیریم، برپادبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با انتشار پیامی با تبریک ١٢ اردیبهشت روز معلم تاکید کرد: برای همه آنانی که تلاش کردند تا یاد بگیریم که یاد بدهیم، برپا.

حسین تاریخی امروز- یکشنبه- با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: برای همه آنانی که تلاش کردند تا یاد بگیریم که یاد بدهیم، برپا.

وی با بیان این که " روز معلم گرامی باد"، افزود: همراه با همه دانش آموزان انجمنی کشور، این روز را گرامی می داریم.

زنگ انشا

دانش آموزان اتحادیه انجمن‌های اسلامی در سراسر کشورهمزمان با فرا رسیدن دوازدهم اردیبهشت ماه –روز معلم- پویش‌های مختلفی را به منظور گرامیداشت یاد شهید مطهری و قدردانی از زحمات معلمان راه‌اندازی کردند.

پویش دانش آموزی زنگ انشا نمونه‌ای از اقدامات دانش آموزان اتحادیه انجمن‌های اسلامی برای گرامیداشت معلم در استان سمنان است.

دانش آموزان به دو شیوه متن انشا در قالب یک صفحه A۴ و صوت خوانش انشا در قالب یک فایل صوتی آثار خود را با عنوان "هدیه به معلمان" تهیه و ارسال کردند.

قرار است که از میان آثار ارسال شده، به پنج اثر برگزیده هدایایی اهدا شود.

معلم خوب من

دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی در استان هرمزگان نیز با راه‌اندازی پویش "معلم خوب من" در شرایطی که امکان بازدید حضوری از معلم وجود ندارد، نسبت به گرامیداشت مقام معلم اقدام کردند.

این دانش‌آموزان قرار است که اسامی بهترین معلم از نگاه دانش آموزان را با ذکر دلیل در گروه‌های مجازی و همچنین برای مربیان ارسال کنند.

مهلت انجام این پویش تا روز شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه بود و در روز دوازدهم اردیبهشت ماه یعنی روز معلم در یک ساعت مشخص ختم جمعی حدیث کساء به نیت عاقبت به خیری معلمان قرائت می شود.

 تمام قد برای معلم، برپا

راه‌اندازی پویش "تمام قد برای معلم، برپا" اقدام نوآورانه دانش آموزان استان قزوین به مناسبت روز معلم است.

در این پویش دانش آموزان در یک ویدئو با عنوان نام معلم خود، این روز را تبریک می گوید.

مهلت اتمام این پویش روز دوازدهم اردیبهشت ماه است و همچنین به رتبه برتر هدیه‌ای تقدیم می شود.

معلم محبوب من

دانش آموزان اتحادیه انجمن اسلامی استان همدان نیز پویش "معلم محبوب من" را راه اندازی کردند.

این پویش ویژه دانش‌آموزان پایه‌های هشتم، نهم و دهم است و تاکنون بیش از ۶۵۰ نفر در آن شرکت کرده است.

دانش آموزان در این پویش باید در لینک http://moj۴.ir/۱۳۵۳۰نام معلم محبوب خود را عنوان کنند.

به گزارش ایرنا، استاد مرتضی مطهری   شب ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ به دست گروه تروریستی فرقان به شهادت رسید و از آن پس ۱۲ اردیبهشت ماه به همین مناسبت روز معلم نامگذاری شد.
وبگردی