آفتاب

ادامه نقره‌های ایران؛ نخودی هم نقره گرفتکشتی‌گیر وزن 79 کیلوگرم کشورمان در مسابقات جهانی نروژ عنوان نایب‌قهرمانی را کسب کرد و صاحب مدال نقره شد.

خبرآنلاین: محمد نخودی دیگر ملی‌پوش کشتی آزاد کشورمان بود که امشب در فینال مسابقات جهانی نروژ روی تشک حاضر شد.

در وزن 79 کیلوگرم محمد نخودی در دور اول به مصاف کانوا از ایتالیا رفت و با نتیجه 11 بر صفر حریف خود را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با آرمان آواگایان از ارمنستان کشتی گرفت و 8 بر 4 پیروز شد تا راهی یک چهارم شود. نخودی در این مرحله با سیف‌الدین آلکما از فرانسه روبه‌رو شد و با برتری مقابل او به فینال صعود کرد. دارنده مدال طلای جوانان جهان در این مرحله در مصاف با نیکا کنچادزه از گرجستان موفق شد حریفش را با نتیجه 6 بر 5 شکست دهد و فینالیست شود.

نخودی در فینال با جردن باروز سرشاخ شد. نخودی که مدال طلای جوانان جهان را در کارنامه دارد و از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان چالشی مهم در مسیر قهرمانی باروز با 5 طلا و 3 برنز جهان محسوب می‌شد با نتیجه 5 بر یک شکست خورد و مدال نقره را بر گردن آویخت. جردن باروز که یک دهه در وزن 74 کیلو رقابت کرده بود در مسابقه انتخابی این وزن شانس حضور در المپیک را از دست داد و برای مسابقات جهانی نیز مجبور شد به یک وزن بالاتر برود.

کاروان ورزشی کشورمان تاکنون 2 طلا توسط حسن یزدانی و امیرحسین زارع و 2 نقره توسط علیرضا سرلک و امیرمحمد یزدانی کسب کرده است.