آفتاب

ماجرای تیراندازی به سمت پلیس شیراز چه بود؟درگیری خانوادگی در شیراز پای پلیس این شهر را به ماجرا باز کرد که یکی از طرفین این دعوا با سلاح ساچمه‌ای به سمت مامور پلیس شلیک و او را مجروح کرد.

ایرنا: این رخداد شامگاه جمعه در محله کوی زهرا در شیراز به وقوع پیوست که طی آن دو نفر یکی مامور پلیس و دیگری فرد ضارب مجروح و روانه بیمارستان شدند.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس یکشنبه در این باره گفت: عاملان تیراندازی به سمت خودرو گشت کلانتری ۲۱ کوی زهرا شهرستان شیراز دستگیر شدند.
سرهنگ کاووس محمدی افزود: شامگاه جمعه گذشته ششم تیرماه ۹۹ از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ خبری مبنی بر وقوع یک فقره اختلاف خانوادگی در یکی از محله های شیراز به واحد گشت اعلام شد و ماموران به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی با بیان اینکه به محض ورود واحد گشت در آن محل، ۲ نفر که در آن مکان کمین کرده بودند با مشاهده ماموران اقدام به تیراندازی کردند، گفت: در این حادثه یکی از کارکنان گشت کلانتری ۲۱ کوی زهرا پس از اصابت ساچمه به بدنش مجروح و راهی بیمارستان شد که به دنبال آن ضاربان از صحنه متواری شدند.

محمدی با اشاره به اینکه دستگیری عاملان اصلی تیراندازی به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت، بیان کرد: ماموران انتظامی شهرستان شیراز با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند کمتر از ۳ ساعت مخفیگاه آنها را شناسایی کنند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با حضور ماموران در محل مورد نظر ، متهمان که غافلگیر شده بودند به سمت آنان تیراندازی کردند ؛ در این درگیری فرد ضارب مجروح و پس از دستگیری به بیمارستان منتقل شد.

معاون اجتماعی پلیس فارس با اشاره به اینکه در این ماموریت دیگر همدست ضارب نیز دستگیر شد، گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

محمدی بیان کرد:در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک قبضه اسلحه شکاری و تعدادی مهمات مربوط نیز کشف شد.

این مفام انتظامی اضافه کرد: پس از انتقال مامور پلیس به بیمارستان و اقدامات اولیه پزشکی، وضعیتش مطلوب است.