آفتاب

نصرالله: بایدن در افغانستان به دنبال جنگ داخلی بودایرنا به نقل از المیادین نوشت: سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان سه شنبه شب طی سخنانی گفت که جو بایدن رییس جمهور آمریکا به دنبال جنگ داخلی در افغانستان بود.

سید حسن نصرالله گفت: بایدن از طریق جنگ بین طالبان و نیروهای افغان جنگ داخلی در افغانستان می خواست.

وی با بیان اینکه آمریکا همچنان درکی از منطقه ندارد و خطاهای خود را تکرار می‌کند، گفت: بایدن گفت که وظیفه آمریکایی نیست که به نیابت از کسی بجنگند. این پیام خطاب به کسانی است که منتظرند تا به جای آنان بجنگند.

دبیرکل حزب الله افزود: وقایع افغانستان بسیار مهم است و ملت های منطقه باید ابعاد راهبردی آن را درک کنند. آمریکایی ها تجهیزات و حتی سگ های پلیس را از افغانستان خارج کردند؛ اما کسانی که با آن ها همکاری کردند را خارج نکردند.

نصرالله اضافه کرد: بایدن مجبور شد نیروهای خود را خارج کند؛ چرا که بیش از این تحمل نداشت. بایدن گفت که بیش از یک تریلیون دلار هزینه کرده است، ولی شکست خوردند و خوار خارج شدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: لبنان بخشی از جبهه یا محوری است که بیش از چند بار، طرح آمریکا را شکست داد. آمریکایی ها نخست وزیر لبنان را در سال ۲۰۱۹، با اعمال فشار، مجبور کردند که کناره‌گیری کند.

دبیر کل حزب الله همچنین گفت: هدف از جنگ اقتصادی، تحت فشار قراردادن ملت لبنان برای فروپاشی است.

نصرالله با بیان اینکه وقایع لبنان بخشی از جنگ اقتصادی است که هدف آن، تحقیر ملت و مقاومت لبنان است، گفت: مقاومت، قوی و مستحکم است و رخدادهای چند روز پیش این مسأله را ثابت کرد.

وی همچنین گفت: حزب الله در راستای تأمین سوخت بیمارستان ها و شهرداری ها تلاش می‌کند و این جنبش با مسؤولان سوری برای دریافت گازوئیل تماس برقرار کرده است.
وبگردی