آفتاب

آتش‌ سوزی بزرگ در کارخانه ریسندگی خاوران/ تصاویرتسنیم نوشت: سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی گسترده در یک مرکز تولیدی در جاده خاوران خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه سه باب سوله مربوط به تولید و نگهداری نخ در آتش سوخت.

سید جلال ملکی  با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک  مرکز تولیدی در جاده خاوران، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۲۲:۳۴ شب گذشته یک مورد آتش‌سوزی در یک  مرکز تولیدی در جاده خاوران، بعد از پاکدشت، نرسیده به شریف‌آباد به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان یک ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تانکر آب به عنوان نیروی کمکی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با بیان اینکه محل حادثه خارج از حوزه استحفاظی آتش‌نشانی تهران بود، ادامه داد: پیش از رسیدن آتش‌نشانان تهرانی،‌ آتش‌نشانان از محدوده‌های اطراف از جمله پاکدشت، شریف‌آباد، عباس‌آباد و محلات اطراف در محل حادثه حضور داشتند.

وی تصریح کرد: محل حادثه سه باب سوله بزرگ و مسقف، هر کدام به وسعت حدود ۷۰۰ متر با کاربری تولید و نگهداری نخ و مربوط به صنعت نساجی بود که در هر سوله مقدار زیادی نخ و پارچه وجود داشت.

ملکی افزود: در زمان رسیدن آتش‌نشانان هر سه سوله کاملاً شعله‌ور و آتش به حدی بود که سقفهای دو سوله تقریباً تخریب شده و از سقفها به بیرون می‌زد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه، آتش‌نشانان تهرانی در کنار همکاران در بخشهای دیگر، عملیات را آغاز کرده و پس از مدتی تلاش موفق به مهار آتش شدند.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت از سرایت آتش به سایر بخشهای جلوگیری شد و آتش‌نشانان تهرانی پس از مهار و خاموش کردن، در ساعت ۱:۱۱ بامداد، محل حادثه را برای لکه‌گیری، تعیین علت و برآورد خسارت به همکاران خود در آن منطقه تحویل داده و به ایستگاه خود مراجعت کردند.

وی متذکر شد: این حادثه مصدوم و تلفات جانی برجای نگذاشت.


گالری تصاویر


وبگردی