آفتاب

اقدامات دولت در بخش سلامت قابل انکار نخواهد بودرئیس جمهور طرح تحول سلامت را یکی از اهداف مهم دولت یازدهم که از سال ۹۳ آغاز و برغم جنگ اقتصادی در دولت دوازدهم با قدرت ادامه یافت عنوان کرد و گفت: اگر این طرح بسیار مهم نبود معلوم نبود که در سال ۹۹ و امسال چگونه می توانستیم با بیماری کرونا مقابله کنیم.

خبرآنلاین: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی بعد از ظهر شنبه در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هشتاد و هفتمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، با بیان اینکه در این دولت تحول بسیار بزرگی در بخش سلامت چه از نظر زیرساختی و چه از نظر نیروی انسانی متخصص ایجاد شده است، گفت: در این دولت در کنار بازسازی و نوسازی ۱۱۰ هزار تخت بیمارستانی کشور، ۴۰ هزار تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت بیمارستانی اضافه شد.

روحانی با اشاره به افتتاح یک هزار و ۴۴۳ تخت بیمارستانی در افتتاح های امروز استان های مختلف کشور، اظهار داشت: در کمتر از دو سال گذشته ۱۳ هزار تخت بیمارستانی در کشور افتتاح شده که بسیار افتخار آمیز است.

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر کسانی با کنار گذاشتن انصاف بتوانند خدمات این دولت را نادیده گرفته و انکار کنند، اقدامات انجام شده در بخش سلامت قابل انکار نخواهد بود، گفت: در طرح تحول سلامت به جای آوردن مریض از نقاط مختلف به مراکز درمانی، پزشکان متخصص را به مناطق دور افتاده و محروم بردیم.

روحانی با اشاره به گزارش های ارائه شده مبنی بر ۷ برابر شدن تخت های بیمارستانی در سیستان و بلوچستان، گفت: این آمار نشان می دهد که در این دولت برای مناطق محروم کارهای بیشتری انجام شده است و اهتمام بیشتری هم برای محرومیت زدایی و هم عدالت و توسعه در بخش سلامت داشته ایم .

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو هزاران تخت بیمارستانی و از جمله یک بیمارستان هزار تختخوابی که بیش از ۹۷ درصد عملیات ساخت آن انجام شده نیز به بهره‌برداری خواهند رسید، گفت: در بخش سلامت کشور به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی تحول چشمگیری رخ داده و اهداف دولت در این زمینه یعنی محرومیت‌زدایی، عدالت و توسعه نظام سلامت به نحو قابل قبولی محقق شده است.

روحانی همچنین از همه کسانی که در استان‌های مختلف کشور برای مقابله با شیوع بیماری کرونا تلاش می‌کنند قدردانی کرد و اظهار داشت: پیک پنجم کرونا در بسیاری از استان‌ها بلندتر از همه پیک‌های گذشته بوده و در برخی استان‌ها هنوز به بالاترین نقطه خود نرسیده است و باید از کسانی که فداکارانه در میدان مقابله با این ویروس خطرناک تلاش کرده و موجب آرامش و دلگرمی مردم هستند صمیمانه سپاسگزاری کنم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرعت گرفتن روند واکسیناسیون در روزهای اخیر تصریح کرد: امروز در بسیاری از استان‌ها واکسیناسیون افراد بالاتر از ۵۵ سال آغاز شده است. البته متاسفانه سطح رعایت پروتکل‌ها کاهش یافته که مردم باید نسبت به مراعات این دستورالعمل‌ها حتی پس از واکسینه شدن توجه و اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

در پایان این مراسم به پاس تلاش‌های رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا، لوح تقدیری از طرف وزیر بهداشت و مجموعه کادر درمان کشور به دکتر روحانی اهدا شد.
وبگردی