آفتاب

برنامه مسابقات ایرانی‌ها در اولین روز رسمی المپیک / تقابل دیدنی والیبال ایران و لهستانورزشکاران ایران فردا شنبه در هفت رشته به مصاف رقیبان خود در المپیک توکیو می‌روند.

ایسنا: در اولین روز رسمی از بازی‌های المپیک توکیو، نمایندگان ایران فردا شنبه در رشته‌های تیراندازی، شمشیربازی، دوچرخه سواری، تکواندو، تنیس روی میز، بوکس و والیبال رقابت خود را آغاز می‌کنند. (زمان تمام مسابقات به وقت ایران است)

تیراندازی:

در تیراندازی آرمینا صادقیان و فاطمه کرم‌زاده از ساعت ۴ صبح در خط آتش مرحله مقدماتی تفنگ ۱۰ متر بادی زنان قرار می‌گیرند.  

جواد فروغی هم  از ۸ و ۳۰ دقیقه صبح در مرحله مقدماتی تپانچه ۱۰ متر بادی مردان به رقابت با دیگر تیراندازان می‌پردازد.

دوچرخه‌سواری:

مسابقات دوچرخه‌سواری در بخش استقامت جاده مردان هم از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز می‌شود که سعید صفرزاده تنها نماینده ایران در این رشته مسیر مسابقه را رکاب  خواهد زد.  

شمشیربازی:

علی پاکدامن از ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه صبح  در  مرحله یک سی و دوم شمشیربازی، مقابل آندراس زاتماری از مجارستان که نفر ۱۲ جهان است قرار می‌گیرد.

مجتبی عابدینی  از ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه به مصاف  شائو گوردون کانادایی می‌رود.

محمد رهبری از ۸ و ۴۰ دقیقه با اپیتی از فرانسه(نفر ششم جهان) رقابت می‌کند.

مرحله نیمه‌نهایی، رده‌بندی و فینال این مسابقات هم از ساعت ۱۳و ۳۰ برگزار می‌شود.

تکواندو:

آرمین هادی‌پور، تکواندوکار وزن ۵۸ کیلوگرم ایران در مرحله یک شانزدهم پایانی و از ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه صبح مقابل جفرسون اوچوآ فرناندز کلمبیایی قرار می‌گیرد.  

تنیس روی میز:

نیما عالمیان تنها پینگ‌پنگ باز ایران در این بازی‌ها از ساعت  ۱۲ مقابل دینکهال از انگلیس به میدان می‌رود.

بوکس:

دانیال شه‌بخش،  بوکسور المپیکی ایران ساعت ۱۳ و ۱۸ دقیقه مقابل  محمد حموت از مراکش مبارزه می‌کند. این مبارزه در مرحله یک سی و دوم وزن ۵۲ تا ۵۷ کیلوگرم انجام خواهد شد.

والیبال:

تیم ملی والیبال ایران  نیز در اولین دیدار خود از ساعت ۱۵ و ۱۰ دقیقه به مصاف لهستان می‌رود. چندی پیش فدراسیون جهانی والیبال پیروزی در این مسابقه  را کاری دشوار دانست و عنوان کرد قطعا بازیکنان ایران کار  را برای لهستان سخت خواهند کرد، چرا که ایران با هدایت سعید معروف و گروه جوان و مستعدی پا به این رقابت‌ها گذاشته  است.
وبگردی