آفتاب

نصرالله: آمریکا امکانات منطقه را در جهت منافع اسرائیل قرار داده استایرنا نوشت: سید حسن نصرالله عصر دوشنبه با هشدار نسبت به سلطه آمریکا در منطقه گفت که واشنگتن همه امکانات را در جهت منافع اسرائیل دشمن مردم و منطقه قرار داده است.

به گزارش المیادین، نصرالله که درباره افتتاحیه کنفرانس «فلسطین پیروز می‌شود» سخن می‌گفت، اظهار کرد:صهیونیست‌ها موجودیت و تکبر خود را مدیون حمایت آمریکا هستند.

وی افزود: با سلطه و اشغالگری آمریکا در عراق و حمله و دشمنی علیه الحشدالشعبی و اشغالگری در شرق سوریه روبه رو هستیم.

تقویت رسانه های مقاومت  
نصرالله همچنین  گفت که باید مقابله رسانه ای (با دشمن) در موازات و همانند مقابله نظامی توسعه یابد.

وی رسانه را یکی از مهم‌ترین رویارویی‌های مقاومت با دشمن دانست وافزود: به همین دلیل به مانند تقابل نظامی، باید تقابل رسانه‌ای با دشمن را توسعه داد.

نصرالله اشاره کرد: گفتمان رسانه‌ای را باید در تقابل با اشغالگری اسرائیل و سلطه آمریکا یا رویارویی با هر دو طرح آمریکا و اسرائیل در منطقه به روز رسانی کنیم.

وی افزود: در این تقابل نباید میدان‌های تقابل با دشمن را از یکدیگر جدا کرد، [به ویژه] پس از این که سلطه آمریکا همه امکانات منطقه را در راستای منافع دشمن اسرائیلی قرار داده  و این رژیم ماهیت و تکبر خود را مدیون کمک‌های واشنگتن است.

نصرالله اضافه کرد: گفتمان رسانه‌ای محور مقاومت بر اساس حق ملت فلسطین بر اراضی خود و نیز ملت سوریه بر مالکیت بر جولان [اشغالی] استوار است.

وی ادامه داد د: رسانه‌های مقاومت در تحقق پیروزی و با تکیه بر واقعیت‌ها، حقایق، پژوهش‌ها و تحقیقات نقش داشته است.

دبیرکل جنبش حزب الله تصریح کرد: در جنگ روانی مقاومت متکی بر توهم و دروغ نیست، بلکه مهم ترین نقطه قوت رسانه‌های محور مقاومت، راستگویی در انتقال خبر، وقایع و حقایق است، به گونه‌ای که امروز دشمن به رسانه‌های مقاومت بیش از سخنان رهبران خود اعتماد دارد.

وی اعلام داشت که دستاوردهای رسانه های مقاومت در دهه های گذشته بسیار زیاد بوده به همین دلیل باید برای توسعه آنها پایه ریزی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان این که "رسانه‌های اجتماعی توانست در تحقق پیروزی برای مقاومت سهیم زیادی داشته باشد" خاطر نشان کرد: به خاطر تأثیرگذاری رسانه‌های مقاومت، دشمن شبکه‌های ماهواره‌ای و پایگاه‌های اینترنتی [متعلق به گروه‌های مقاومت] را مسدود کرد

نصرالله همچنین خواستار تبال تجارب در حوزه رسانه‌ها و بهره مندی از از رسانه‌های اجتماعی شد.

عمل به وعده

نصرالله اضافه کرد: مقاومت اسلامی در لبنان به وعده های خود از آزادسازی [جنوب لبنان] گرفته تا آزادی زندانیان و مقاومت فلسطین به وعده خود در دفاع از قدس عمل کردند.

او  با بیان این‌که مقاومت در مورد اهداف خود اغراق نمی کند، تأکید کرد که صحبت در مورد محو کردن رژیم غاصب صهیونیست، یک امید کاذب نیست.
وبگردی