آفتاب

ایران ۳ - کانادا ۱ / دومین پیروزی بلند قامتان در لیگ جهانی والیبالتیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت های والیبال در دور چهارم مقابل کانادا قرار گرفت که به برتری ۳ بر یک رسید.

ایسنا: تیم ملی والیبال مردان ایران در چهارمین دور از رقابت‌های لیگ ملت‌ها، ۱۳ خرداد (پنجشنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف کانادا رفت.  

ملی پوشان والیبال ایران پیش از این در بازی اول مقابل ژاپن و در  بازی دوم مقابل روسی مدعی شکست خوردند اما  در بازی سوم با ترکیب جوان مقابل هلند به پیروزی رسیدند.  

ایران با ترکیب میثم صالحی، سعید معروف، سید محمد موسوی، مسعود غلامی، صابرکاظمی، میلاد عبادی پور و محمد رضا حضرت پور (لیبرو) پا به میدان گذاشت.  

این رقابت درحالی برگزار شد که کانادا در بازی اول مقابل آمریکا شکست خورده بود. همچنین این تیم در بازی دوم مقابل ژاپن به پیروزی رسید. کانادا در بازی سوم مقابل برزیل یک ست گرفت اما از این تیم ۳-۱ شکست خورد.

 ست اول: ایران ۲۲ - ۲۵ کانادا

ملی پوشان والیبال ایران که با لباس سفید مقابل کانادا با لباس مشکی- خاکستری قرار گرفته بودند در ست اول کار را خوب شروع کردند. دو تیم در اوایل ست اول پایاپای پیش می رفتند به طوری که دو تیم در امتیاز ۱۲ برابر شدند. سرویس های زیبای میثم صالحی کار را برای تیم کانادا سخت کرده بود و این بازیکن توانست سه امتیاز مستقیم از سرویس را در اوایل ست به دست بیاورد.

اما ملی پوشان کانادا با سرویس های خوب عملا سرعت را از ایران گرفته بودند اما پاس های سعید معروف باعث می شد که امتیاز ها برای ایران به ثبت برسند.

در اواسط بازی، دو تیم در امتیاز ۱۸ برابر بودند و هیچ تیمی نمی خواست بازنده این ست باشد اما سرویس های کانادا کار را برای ایران سخت کرده بود.

در اواخر ست اول، خطای فردی تیم ملی والیبال ایران بالا رفت به طوری که در امتیاز ۲۲-۱۹ به سود کانادا، آلکنو تصمیم گرفت که وقت استراحت بگیرد؛ اما این وقت استراحت برای ایران کارساز نبود و تیم کانادا موفق شد این ست را ۲۵-۲۲ به  سود خود تمام کند.  

ست دوم: ایران ۲۵ - ۲۲ کانادا

در اوایل ست دوم، دو تیم پایاپای کار را پیش بردند به طوری که دو تیم در امتیاز ۷ برابر شدند. در ادامه کار، هیچ از یک تیم ها پا پس نکشیدند تا دو تیم در امتیاز ۱۲ برابر شوند.

آلکنو در طول مسابقه نکات لازم را به حضرت پور گوشزد می‌کرد تا این بازیکن دریافت های بی نقصی را داشته باشد.

در اواسط بازی در ست دوم، تیم ملی کانادا باتجربه بازیکنانش توانست با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ از ایران جلو بیفتد اما ملی پوشان ایران با دفاع خوب باز هم نتیجه را برابر کردند تا دوتیم در امتیاز ۱۵ برابر شوند.

در ادامه کار میثم صالحی با سرویس های زیبا کار را برای کانادا سخت کرد به طوری که ایران با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ از حریف پیش افتاد.

در امتیاز ۱۸ به سود ایران، یک رالی زیبا بین دوتیم رخ داد که در آخر سرمربی کانادا مجبور شد برای تیمش وقت استراحت بگیرد.

در اواخر ست دوم ملی پوشان ایران عملکرد بهتری نسبت به حریف خود داشته و توانستند در این ست به پیروزی ۲۵-۲۲ برسند.

ست سوم: ایران ۲۵- ۲۲ کانادا

تیم ملی کانادا بازی را خوب شروع کرد و با نتیجه ۲ بر صفر از ایران پیش افتاد. در ادامه ی کار درحالی که ملی پوشان والیبال ایران جلو بودند دو تیم در امتیاز ۱۱ برابر شدند و تیم ملی والیبال کانادا با کامبک زیبا توانست با نتیجه ۱۲-۱۱ از ایران جلو بیفتد.

اشتباهات کانادا در ادامه ست سوم باعث شد ایران بار دیگر با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ جلو بیفتد اما ملی پوشان کانادا به بازی برگشتند و با نتیجه ۱۷ بر ۱۶ از ایران پیش گرفتند.

در اواسط ست سوم، دو تیم مانند ست های گذشته پایاپای پیش رفتند تا دو تیم در امتیاز ۱۸ برابر شوند.

ولادیمیر آلکنو پس از کسب امتیاز ۲۰ به سود ایران، ملی‌پوشان را تشویق کرد و به آنها روحیه داد. در اواخر این ست، ملی پوشان ایران عملکرد بهتری نسبت به کانادا داشتند و توانستند این ست را ۲۵-۲۲ به سود خود کنند.

ست چهارم: ایران ۲۵- ۲۲ کانادا

ایران این ست را خوب شروع کرد و توانست با نتیجه ۲ بر ۱ از حریف خود پیش بیفتد اما کانادا عقب نشینی نکرد تا دوتیم در امتیاز ۸ برابر شوند. در ادامه کار، پاس های سعید معروف به صورت سرعتی به سید محمد موسوی می‌رسید و این توپ ها برای ایران تبدیل به امتیاز می‌شد.

در امتیاز ۱۱ به سود ایران یک رالی زیبا بین دو تیم شکل گرفت که به سود ایران تمام شد و با تشویق آلکنو همراه بود.

در اواسط کار ملی‌پوشان ایران بازهم درخشان عمل کردند و با نتیجه ۲۰ بر ۱۹ از حریف خود جلو افتادند.

در اواخر بازی باز هم ملی پوشان ایران برتر از کانادا بودند و توانستند این ست را ۲۵ بر ۲۲ و این بازی را ۳ بر یک به نام خود کنند.

با این تفاصیل، ایران دومین پیروزی خود را در این رقابت ها جشن گرفت.
وبگردی