آفتاب

12 سال حکومت نتانیاهو تمام شدایسنا نوشت: رسانه‌های رژیم صهیونیستی پیش‌بینی کردند که دولت جدید این رژیم امروز(یکشنبه) به ریاست رهبر حزب "یمینا" و رهبر حزب "آینده‌ای هست" و با مشارکت احزاب مخالف بنیامین نتانیاهو اعلام شود.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، شبکه رسمی کان رژیم صهیونیستی به نقل از منابعی در دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم اعلام کرد، نفتالی بنت، رهبر حزب یمینا با پیوستن به دولتی که یائیر لاپید، رئیس حزب "آینده‌ای هست" مکلف به تشکیل آن شده است، موافقت کرد.

قرار است دو طرف به صورت نوبتی پست نخست‌وزیری را برعهده بگیرند.

به گفته منابع احتمالا امروز (یکشنبه) دولت جدید اعلام شود.

این درحالی است که پنج روز دیگر مدت تعیین شده برای لاپید جهت تشکیل دولت به پایان می‌رسد.

قرار است احزاب "تکفاه حدشاه"، "اسرائیل بیتنا"، حزب کارگر و حزب مرتز در دولت شرکت کنند.

منابع اعلام کردند که این اخبار به نقل از منابعی در دفتر نتانیاهو منتشر شده و بنت و لاپید اظهاراتی در این باره نداشته‌اند.

پیشتر شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی پیش‌بینی کرد که دولت جدید ظرف ۱۰ روز سوگند یاد کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جمعه به شدت از بنت انتقاد و او را متهم کرد که به خاطر موافقتش با مشارکت در دولت چپ‌گرایی که شامل طرف‌های دشمن با رژیم صهیونیستی هستند امنیت این رژیم را تهدید می‌کند.

سایت آکسیوس آمریکا نیز اعلام کرد که احتمالا بنت امروز پیوستنش به لاپید را برای تشکیل دولت اعلام کند.

اگر دولت جدید تشکیل شود بنت نخست‌وزیر می‌شود و به این ترتیب به ۱۲ سال حکومت نتانیاهو پایان می‌دهد.

بنت شنبه مذاکراتی با آیلت شاکد، معاونش و دیگر اعضای حزبش برای پیوستن به لاپید داشت.

وی امروز نیز نشستی با اعضای حزبش در کنست(پارلمان رژیم صهیونیستی) برگزار می‌کند تا به نظرات آن‌ها درباره امکان پیوستن به دولت جدید گوش بدهد.

آکسیوس اعلام کرد، اگر دولت جدید تشکیل شود بزرگترین ائتلافی خواهد بود که در اسرائیل تشکیل شده است اما یک دولت شکننده خواهد بود.
وبگردی