آفتاب

پس از آماده‌باش حزب‌الله؛ دیدار غیرمنتظره و مهم رهبران مقاومت ایران، عراق، سوریه و لبنان در دمشقایرنا نوشت: منابع خبری لبنان امروز (دوشنبه) از دیدار قریب الوقوع رهبران مقاومت اسلامی از کشورهای عراق، لبنان، ایران و سوریه در دمشق خبر دادند.

به نقل از وبگاه لبنانی «لیبانون دیبایت»، قرار است طی یکی دو روز آینده نشست مهمی در دمشق بین رهبران مقاومت اسلامی منطقه از جمله ایران، عراق، لبنان و سوریه تشکیل شود.

وبگاه لبنانی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که در این دیدار آخرین تحولات در منطقه همزمان با آغاز رزمایش نظامی گسترده ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی فلسطین مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

منابع آگاه به این وبگاه گفتند که در این نشست قرار است که یک سری تصمیمات مهم مربوط به اوضاع سوریه و لبنان و تشکیل اتاق عملیات واحد برای پیگیری همه تحولات احتمالی  اتخاذ شود.

ارتش رژیم صهیونیستی خود را برای انجام بزرگترین رزمایش از زمان تاسیس‌ این رژیم در سرزمینهای فلسطینی را که شبیه سازی جنگ یک ماهه فراگیر از شمال تا جنوب اراضی اشغالی است، آماده می‌کند.

این رزمایش شامل جنگی همه جانبه علیه جنبشهای «حزب الله» و «حماس» و شلیک گسترده موشک‌های صهیونیستی از همه جبهه‌ها می‌باشد.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که این رزمایش نظامی از قبل برنامه‌ریزی شده بود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، رسانه‌های لبنانی دیروز گزارش دادند که نیروهای حزب الله لبنان در طول مرزهای جنوب این کشور با سرزمینهای اشغالی فلسطین به حالت آماده باش کامل درآمده‌اند.

این رزمایش همزمان با ادامه درگیری‌ها میان فلسطینیان و نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست در قدس اشغالی آغاز می‌شود.

در جریان حملات نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی که از جمعه شب آغاز شده، تاکنون بیش از ۲۰۰ فلسطینی مجروح شده‌اند.
وبگردی