آفتاب

به دلیل شیوع ویروس کرونا؛

مراسم «گلدن گلوب ۲۰۲۱» به پایان ماه فوریه امسال موکول شدمراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» که معمولا اوایل ژانویه (دی) برگزار می‌شود، به دلیل شیوع کرونا، به روزهای پایانی ماه فوریه سال ۲۰۲۱ (اسفند۹۹) موکول شد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، پس از آن که اُسکار و چند جایزه معتبر دیگر مراسم سال ۲۰۲۱ خود را به دلیل شیوع کرونا به تعویق انداختند، برگزارکنندگان گلدن گلوب نیز هفتادوهشتمین دوره برگزاری این جوایز سینمایی و تلویزیونی را به ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۹۹) موکول کردند. 

تاریخ جدید مراسم گلدن گلوب در واقع همان تاریخی است که قرار بود نودوسومین دوره جوایز اسکار در آن برگزار شود.

با توجه به تحولات جدید، مراسم اسکار سال ۲۰۲۱ به دلیل شیوع کرونا به جای ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند)، در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار می‌شود و پایان مهلت ارسال آثار نیز از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۹۹) تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۹۹) تمدید شده است. 

در همین راستا، مراسم اهدای جوایز بفتا نیز به جای ۱۳ فوریه (۲۵ بهمن ۹۹)، ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین ۱۴۰۰) برگزار می‌شود.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که برگزارکننده جوایز سالانه گلدن گلوب است اوایل ماه مارس (اسفند ماه) اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا، فیلم‌هایی که در سینما اکران نشده باشند نیز به شرط پخش اینترنتی یا تلویزیونی، شانس رقابت برای جوایز گلدن گلوب را دارند. این انجمن یادآور شد فرآیند پخش جایگزین موقتی بوده و تنها از ۱۵ مارس (۲۵ اسفند ۹۸) تا زمان باز شدن سینماها در شهر لس‌آنجلس برقرار است.