آفتاب

جان باختگان کرونا در کشور به ۹۶۲۳ نفر رسیدسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۹۶۲۳ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن ویروس بیان کرد: از دیروز تا امروز اول تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۱۱۴ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۲۳ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۶۳ هزار و ۵۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

لاری افزود: همچنین ۲۸۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۰۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: استان‌های خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری گفت: با توجه به شیوع بیماری در این استان‌ها که مرزی هستند، وزارت بهداشت تمهیداتی فراهم کرده که همه تجهیزات مورد نیاز در مراکز درمانی این استان‌ها فراهم باشد و دانشگاه‌هایی که تجربه بیشتری دارند به عنوان معین تعیین شده‌اند. تلاش همکاران ما در این استان‌ها باعث شده که آمار فوتی نسبت به بستری به طور محسوس پایین‌تر بوده است.

وی بیان کرد: از مردم در همه استان‌ها و به خصوص استان‌های قرمز می‌خواهیم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بهداشت فردی و عمومی و پرهیز از تجمع غیرضروری و عدم برگزاری مراسم عروسی و عزا در کاهش آمار بستری در مراکز درمانی همکاری کنند.
وبگردی