آفتاب

خاطره مینو محرز از یکی از بیمارانشدکتر مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا که مهمان برنامه «خندوانه» بود، از یک بیمار مراجعه‌کننده به خود گفت که با مصرف وایتکس و عنبر نسارا، مری خود را داغون کرده بود.

خبرآنلاین: برنامه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان، شب گذشته (جمعه ۲۳ اسفند)، میزبان مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و مسئول کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی بود.

محرز پس از توضیحاتی درباره همه‌گیری کرونا و تولید واکسن ایرانی آن، با اشاره به علاقه‌اش به پزشکی گفت: «در خانه ما تحصیل و ورزش بسیار مهم بود و والدین روی آن سرمایه‌گذاری کردند. من خیلی علاقه‌مند به پزشکی بودم و به این سمت آمدم؛ اما بقیه خواهر و برادرهایم اساتید سطح بالای دانشگاه هستند.»

او درباره اتفاقات جالبی که برایش در دوران کرونا رخ داده است، گفت: «یک مریض پیش من آمد که مری‌اش داغون شده بود. او از ترس و برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، وایتکس رقیق شده با آب لیمو خورده بود و بعد عنبر نسارا دود کرده بود!

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، در پایان گفت‌وگویش با رامبد جوان گفت: «ما بزرگ‌ترین سرمایه را در جهان داریم و آن هم مغز جوانان کشورمان است. جوانانی که در همه دنیا افتخارآفرینی کرده‌اند و هر دارویی که موجود بود، برای کووید تولید کردند. با همه تحریم‌ها، امکانات تهیه واکسن مهیا شده و چندین واکسن در فاز تحقیقات بالینی قرار گرفته است.»
وبگردی