آفتاب

اتمام موفقیت‌آمیز مسیرسازی در صعب العبورترین منطقه طرح احداث خط لوله گوره - جاسکدشوارترین بخش از عملیات لوله گذاری طرح گوره - جاسک در صعب العبورترین منطقه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بیشترین دقت، شامگاه چهارشنبه شنبه (۲۰ اسفند ماه) با موفقیت به اتمام رسید.

علی جعفرزاده گفت: عملیات دشوار نصب بخشی از خطوط لوله طرح گوره-جاسک در پیچیده‌ترین شرایط جغرافیایی و منطقه‌ای چهارشنبه شب با تلاش شبانه روزی مجموعه کارفرما و پیمانکار با موفقیت انجام گرفت.

قائم مقام مجری طرح احداث خط لوله گوره جاسک افزود: این منطقه صعب العبور در کیلومتر ۲۶۲ و در گستره ۲-۱ قرار دارد که از میان کوه‌های شمال بوشهر عبور کرده و به دلیل عدم وجود جاده دسترسی، عملیات جابه جایی و نصب خطوط لوله را سخت کرده بود.

 وی گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی این منطقه و عبور از کوه‌های صعب العبور و همچین وجود شیب‌های تند و تعدد آبروها، هیچ جاده‌ای برای دسترسی و عبور تریلر‌های حامل لوله و انتقال تجهیزات وجود نداشت و این منطقه به طول ۵۰ کیلومتر از میان کوه‌های بوشهر سخت‌ترین محدوده‌ی بود که موفق شدیم آن را برای نصب خط لوله آماده کنیم.

قائم مقام مجری طرح احداث خط لوله گوره-جاسک با اشاره به شرایط پیچیده انتقال تجهیزات مسیرسازی در این منطقه که از چند ماه قبل آغاز شده و به اتمام رسیده بود و نیز عملیاتی همچون ریسه کردن، حفاری کانال و جوشکاری، تاکید کرد: در صورتی که انجام این عملیات مانند پروژه‌های دیگر در مدت زمان عرف و معمول انجام می‌گرفت، می‌بایست دست کم بیش از یک سال به طول می‌انجامید، اما در حال حاضر با همت بی نظیر و مدیریت دقیق مجموعه دست اندرکاران در مدت زمانی کوتاه و به نحو احسن محقق شده است.


 پیشرفت فاز اول طرح عظیم گوره-جاسک تاکنون بیش از ٩٠ درصد بوده است و پیش بینی می‌شود عملیات جوشکاری خطوط لوله این طرح تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
وبگردی