آفتاب

پیروزی بایرن مونیخ و چلسی در هفته دوم دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپادیدارهای شب نخست از هفته دوم دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی خارج از خانه تیم‌های فوتبال بایرن مونیخ و چلسی خاتمه یافت.

خبرگزاری تسنیم: دیدارهای شب نخست از هفته دوم دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی خارج از خانه تیم‌های فوتبال بایرن مونیخ و چلسی خاتمه یافت.

در شب نخست از هفته دوم دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته (سه‌شنبه) دو بازی برگزار شد که در پایان آنها تیم‌‌های فوتبال بایرن مونیخ و چلسی به ترتیب مقابل لاتزیو و اتلتیکومادرید به برتری رسیدند.

در شهر رم ایتالیا بایرن مونیخ مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها موفق شد میزبان خود لاتزیو را با نتیجه 4 بر یک شکست دهد و گام بلندی برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی بردارد.

در این بازی بایرن مونیخ خیلی زود و در دقیقه 9 توسط روبرت لواندوفسکی به گل رسید. پس از ستاره لهستانی، موسیالا در دقیقه 24 و سانه در دقیقه 42 هم دو گل دیگر به ثمر رساندند تا باواریایی‌ها با یک پیروزی قاطع نیمه اول را به پایان برسانند.

لاتزیو در نیمه دوم همچون نیمه اول خیلی زود تسلیم میهمان آلمانی شد و این بار بازیکن خودی، فرانچسکو آچربی در دقیقه 47 دروازه میزبان را به اشتباه باز کرد. دو دقیقه بعد از این گل لاتزیو به لطف حرکت فردی کورئا یکی از گل‌‌های خورده را جبران کرد، اما در نهایت بازی خانگی را با 3 گل اختلاف باخت تا تنها چیزی شبیه به معجزه بتواند منجر به صعود این تیم در دور برگشت شود.

اما در بازی همزمان که در شهر بخارست رومانی برگزار شد (به دلیل محدودیت در سفر بازیکنان چلسی برای سفر به اسپانیا پس از شیوع کرونای انگلیسی) تیم فوتبال اتلتیکومادرید که به‌عنوان میزبان به مصاف چلسی رفته بود، با نتیجه یک بر صفر مغلوب حریف انگلیسی خود شد. تنها گل این بازی را اولیویه ژیرو با یک ضربه قیچی برگردان در دقیقه 68 به ثمر رساند تا آبی‌پوشان لندن هم با اندوخته‌ای ارزشمند برای بازی برگشت که سه هفته دیگر برگزار خواهد شد، آماده شوند.

در آخرین شب از بازی‌های دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، امشب تیم‌های آتالانتا و رئال مادرید در ایتالیا به مصاف هم خواهند رفت و در بوداپست مجارستان هم تیم‌‌های منچسترسیتی و مونشن‌گلادباخ رودرروی هم قرار خواهند گرفت.
وبگردی