آفتاب

کیم جونگ اون به دنبال تقویت بازدارندگی هسته‌ای کره شمالیخبرگزاری دولتی کره شمالی امروز، یکشنبه گزارش کرد، رهبر این کشور در نشست رهبران نظامی کره شمالی سیاست‌های تازه‌ای را اعلام کرده تا بازدارندگی هسته‌ای خود را تقویت کند.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام خبرگزاری دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون، رهبر این کشور در نشست رهبران نظامی سیاست‌های تازه‌ای را با هدف افزایش بازدارندگی هسته‌ای ملی خود مطرح کرده است.

به گزارش شبکه "سی‌ان‌ان"، این نشست نخستین حضور علنی کیم جونگ اون از زمان حضورش در مراسمی به مناسبت بازگشایی یک کارخانه در اوایل ماه جاری میلادی و پس از گمانه‌زنی‌های جهانی درباره وضعیت سلامتی او است.

خبرگزاری کره شمالی بدون بیان جزییات گزارش کرد، در این نشست "تدابیری قاطع برای افزایش قابل توجه توانایی حمله تجهیزات توپخانه‌ای ارتش" کره شمالی و اقداماتی برای "قرار دادن نیروهای مسلح استراتژیک در عملیاتی با شرایط هشدار بالا" اتخاذ شد.

طبق گزارش این خبرگزاری، کیم در این نشست هفت حکم را در زمینه "افزایش" مسئولیت و نقش موسسات آموزشی نظامی، سازماندهی مجدد نظام فرماندهی ارتش برای "برآورده کردن ماموریت و وظیفه نهادهای امنیتی" و ارتقای رتبه‌های نظامی فرماندهان به امضا رساند.

در این نشست همچنین "برخی از مشکلات موجود در ارتش و فعالیت‌های سیاسی نیروهای مسلح کره شمالی" بررسی شدند و در خصوص روش‌های برطرف کردن این مشکلات و ارتقای قابل توجه در این زمینه گفتگو شد.

خبرگزاری کره شمالی گزارش کرد: این نشست "نقطه عطفی تاریخی" و قابل توجه برای تقویت توانایی‌های نیروهای مسلح این کشور است.