آفتاب

رهبر انصارالله: یمن با جنگی تحت نظارت آمریکا و اسرائیل مواجه استرهبر جنبش انصارالله یمن حمایت انسانی و مالی از جبهه‌های مقابله با دشمن را خواستار شده و بر اهمیت توجه به کشاورزی و برقراری آرامش در حومه شهرها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن اظهار کرد: مردم یمن با جنگی ظالمانه با نظارت آمریکا و همکاری اسرائیل مواجه هستند و وظیفه ما مقابله با آن با تمام قدرت و اقدام در تمامی زمینه‌هاست.

الحوثی گفت: باید در سطح نظامی برای حمایت مالی و انسانی از جبهه‌ها اقدام شود و روند بسیج نیروها فعال و قدرتمند باشد.

رهبر انصارالله یمن در ادامه توجه به مساله تولید داخلی و نیز اهتمام مستمر به کشاورزی و عدم استفاده از سایر مزارع برای کاشت مواد مخدر و تلاش برای کاشت محصولاتی همانند حبوبات را خواستار شد و گفت: مهاجرت از حومه شهرها به شهرها موضوع خطرناکی برای مردم است و فشارهای اقتصادی به بار می‌آورد.

همچنین الحوثی بر لزوم توجه به هشدار درباره ویروس کرونا و در پیش گرفتن اقدامات لازم برای جلوگیری از شیوع آن بدون ترس و ایجاد نگرانی تاکید کرد.

سازمان ملل روز جمعه نسبت به شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف یمن هشدار داده و اعلام کرد، در حقیقت ساختار بهداشتی یمن فروپاشیده و این سازمان برای جذب فوری حمایت‌های مالی برای یمن تلاش می‌کند.