آفتاب

محموله‌ های پستی قاچاق به مقصد نرسیدفرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف و توقیف کالای قاچاق در قالب محموله پستی به ارزش بیش از دو میلیارد ریال در انبار توشه ایستگاه راه آهن تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ حشمت اله ملکی در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس راه آهن تهران در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز از طریق شبکه ریلی، طی بررسی انبار توشه ایستگاه راه آهن تهران به مقادیری کالا پستی در حال بارگیری به مقصد مشهد مظنون شدند.

وی افزود: در بازرسی از محموله مذکور تعداد 25 دستگاه لوازم آشپزخانه، 131 جفت کفش کتانی، 300 عدد قهوه جوش، 12 عدد لوازم صوتی و تصویری خودرو، 15 عدد کاپ بدلی قهرمانی، 192 ثوب پوشاک و 934 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی خارجی کشف و به دلیل عدم برخورداری از هرگونه مدارک مثبته گمرکی با انجام اقدامات قانونی ضبط شدند.

سرهنگ ملکی افزود: کارشناسان ارزش ریالی این تعداد کالای قاچاق را 2 میلیارد و 697 میلیون و 200 هزار ریال برآورد کردند که در همین راستا پرونده مربوطه تشکیل و در اجرای دستور مقام قضائی کالاهای مکشوفه تحویل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شد.

براساس گزارش سایت پلیس، این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: هرگونه اقدام به حمل کالای قاچاق می تواند ضربه جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد کند و این موضوع به هیچ وجه برای نظام اسلامی قابل قبول نیست بنابراین عزم پلیس برای مبارزه با این پدیده ناهنجار و مخرب در امر اقتصاد کشور جدی، قاطعانه و مصمم‌تر از گذشته است.
وبگردی