آفتاب

نجات معجزه‌آسای زن ۸۰ ساله از ارتفاعات قزوینمهر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین، نوشت: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از انجام عملیات نجات یک بانوی ۸۰ ساله از ارتفاعات طارم سفلی در منطقه صعب العبور زرین خانی خبر داد.

حکمت اله هاشمی در این باره اظهار داشت: در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه روز چهارشنبه طی تماس تلفنی با مرکز پیام جمعیت هلال احمر استان در خصوص خانم ۸۰ ساله از اهالی روستای زرین خانی، بلافاصله یک تیم ارزیاب و یک تیم کوهستان به منظور اعزام به محل حادثه فراخوان شدند.

وی افزود: تیم امداد و نجات هلال احمر استان با توجه به شرایط نامساعد جوی و نبود امکان پرواز بالگرد فوریت‌های پزشکی، بالگرد جمعیت هلال احمر به سختی به ارتفاعات طارم سفلی منطقه صعب العبور زرین خانی اعزام و پس از چند ساعت کوهپیمایی در ساعت ۱۶:۵۰ در منطقه اعلام شده اقدام به انجام عملیات امداد و نجات کردند.

هاشمی در تشریح این عملیات بیان کرد: با توجه به شدت جراحات وارده، اقداماتی از قبیل آتل بندی و سرم تراپی توسط نجات گران تیم واکنش سریع و تیم پایگاه طارم سفلی انجام گردید و پس از پیمایش مسیر طی شده و بازگشت به منطقه فرود بالگرد، مصدوم تحویل تیم امداد هوایی گردید و به بیمارستان ولایت قزوین منتقل شد.

در این عملیات ۶ نفر از نجات گران جمعیت هلال احمر در قالب ۲ تیم با استفاده از ۱ دستگاه خودروی کمک دار و یک دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد در انجام عملیات همکاری تنگاتنگی با یکدیگر داشتند.