آفتاب

تلاش برای فعال کردن یک‌هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به لزوم فعال کردن یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸ شرکت مترو تاکید کرد: درصورت تامین منابع مالی امکان بهره برداری از ۱۱ ایستگاه مترو در سال جاری وجود دارد.

به گزارش  ایسنا، علی امام  با اعلام خبر لزوم  فعال کردن یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت شرکت مترو در سال جاری اظهار کرد: شورای اسلامی شهر تهران در سال گذشته یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت را تصویب کرد که در صورت فعال شدن آن می توان شاهد سرعت در توسعه و تجهیز مترو بود.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۹ متروی تهران برابر با ۲۸۰۰ میلیارد تومان است، گفت: با در نظر گرفتن این مبلغ اوراق مشارکت امکان بهره‌برداری از ۱۱ ایستگاه مترو در سال جاری وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد:  بدون شک با چالش مالی که شهرداری تهران در سال جاری با آن مواجه است، فعال کردن اوراق مشارکت سال ۹۸ می تواند بسیاری از مشکلات مالی را برطرف کند. در این صورت می توانیم شاهد شتابی چشمگیر در افتتاح ایستگاه ها، بستر سازی برای کاهش سرفاصله حرکتی در خطوط به بهره برداری رسیده و حتی تأمین ناوگان باشیم.

او افزود: ۷ کیلومتر از خط ۶ با ۶ ایستگاه حد فاصل ستاری تا تربیت مدرس و همچنین ایستگاه های  محلاتی، بوستان گفتگو، برج میلاد و میدان قیام در خط ۷ از جمله ایستگاه هایی است که در صورت تامین منابع مالی در صدد بهره برداری از آنها در سال جاری هستیم.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، امام  با اشاره به اینکه ساخت ورودی دوم ایستگاه بعثت و نصب تجهیزات در خط ۶ و ۷ از جمله برنامه های شرکت مترو در سال جاری است، عنوان کرد: از سوی دیگر ساخت و احداث ایستگاه اقدسیه در خط ۳ متروی تهران باقی مانده که در سال جاری  برای ساخت آن برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است و  همچنین ساخت پایانه اکباتان و فاز دوم پایانه کلاهدوز از جمله برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال جاری توسط شرکت مترو است.
وبگردی