آفتاب

AFC به دنبال تاریخ جدید برگزاری لیگ قهرمانان آسیاکنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در جستجوی تاریخ‌های جدیدی برای برگزاری مراحل گروهی و نهایی فصل جاری لیگ قهرمانان است.

پس از مخالفت بیشتر فدراسیون‌های فوتبال عضو AFC با برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان در ماه آگوست (مرداد) این نهاد در جستجوی تاریخ‌های جدیدی است. سازمان‌های لیگ‌های کشورهای مختلف آسیا تصمیم به برگزاری و پایان دادن به رقابت‌های فصل جاری تا ماه آگوست را دارند و همین امر باعث شده تا AFC با عقب‌نشینی از تاریخ قبلی اعلام شده در اندیشه برگزاری دیدارهای مراحل گروهی و نهایی لیگ قهرمانان در ماه‌های نوامبر و دسامبر (آبان و آذر)  باشد. این هدف نیز با توجه به تعویق طبیعی دیدارهای مرحله گروهی انتخابی جام جهانی 2022 قابل دسترسی است.
بر اساس گزارش روزنامه الوطن قطر، تعین تاریخ‌های جدید برای برگزاری دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا مستلزم هماهنگی قبلی با فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره به تعویق افتادن هر دو رقابت انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های آسیا 2023 است. AFC به اهمیت لیگ‌های کشورهای آسیا برای فدراسیون‌های عضو و به پایان رساندن این رقابت‌ها واقف است.کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال راهی منطقی و متقاعد کننده برای رقابت‌های خود است و لغو لیگ قهرمانان شاید آخرین گزینه باشد. البته AFC اسپانسرهای مالی و سود زیادی از این رقابت‌ها دارد که لغو رقابت‌های باشگاهی را دشوار می‌کند.


کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از تعویق رقابت‌های لیگ قهرمانان تا ماه آگوست و معرفی طرح جدید بر مبنای برگزاری دیدارهای مرحله گروهی به صورت قبلی و دیدارهای مراحل نهایی به صورت تک‌حذفی با پاسخ مناسبی از سوی فدراسیون‌های عضو خود مواجه نشد. اگر AFC نتواند دیدارهای مرحله گروهی را در تاریخ تعیین‌شده قبلی به پایان رساند آماده اجرای دومین گزینه که برگزاری رقابت‌های مراحل نهایی در ماه‌های نوامبر و دسامبر هستند، می‌شود. مهمترین مسئله این است که لیگ قهرمانان آسیا تا پیش از آغاز ژانویه 2021 به پایان رسد.
وبگردی