آفتاب

«قصۀ روح‌الله» به روایت پدر 4محمد علی زم، یادداشتی را در خصوصی اجرای حکم روح الله زم در صفحه شخصی خود منتشر کرد.

در اطلاعیهٔ صادرهٔ روابط عمومی دادستانی تهران گفته شده: «اجرای حکم پس از ابلاغ به وکیل متهم و ... صورت گرفته است». با توجه به اعلام رسانه‌ای تأیید حکم توسط سخنگوی محترم قوهٔ قضاییه در حوالی ظهر روز سه‌شنبه ۹۹/۹/۱۸ و نيافتن وكيل در نيمه بعد از ظهر اين روز، در گفتگوی چهارشنبه ٩٩/٩/١٩، جناب وكيل تسخيری، ضمن انکار ابلاغ حکم گفت: در تعطیلات آخر هفته، لایحهٔ درخواست اعادهٔ دادرسی را تهیه و پس از اطلاع شما(بنده)، روز شنبه آن را ثبت و تقدیم خواهم نمود!
انتشار خبر غیر رسمی اجرای قريب‌الوقوع حکم در ساعتی پس از نیمه‌شبِ جمعه در فضای مجازی، موجد شك و متأسفانه در اندك‌ساعتی بعد، به باور رسيد.
دعوت تلفنی بنده برای تحویل جسد در صبح شنبه ٩٩/٩/٢٢، حوالی ساعت ۸ صبح، فرصت بهره‌مندی از مزيت قانونی برای تقدیم لایحه را سلب نمود!
مجدداً امروز سه‌شنبه، چهار روز بعد از خاک‌سپاری و بعد از خواندن مجدد اطلاعیهٔ دادستانی محترم تهران، برای رفع خطای احتمالی خود و دفع تصورات خانواده مبنی بر كوتاهی بنده و وكيل! در حضور برخی از اعضای خانواده، تلفنی از وکیل پرسش نمودم و ايشان نه‌تنها دريافت هرگونه ابلاغ را انکار نمود، بلکه گفت: فلانی شما که خود در جریان بودید، اساساً از اعلام رسانه‌ای حکم تا اجرای آن كه حدود ٧٢ ساعت و بيش از ٥٠ ساعت آن مصادف با تعطيلی پنج‌شنبه و جمعه بوده، فرصتی برای تقديم لایحه وجود نداشت تا من به وظیفهٔ قانونی خود عمل  كرده باشم!
دوستان جان!
عدم درك زمان، گاهی چه هولناك و وحشت‌زا می‌شود!!

مطالب مرتبط:

توضیحات دادستانی درباره اعدام روح الله زم

قصه روح الله زم» به روایت پدر

منبع خبر صفحه رسمی  اينستاگرام محمد علی زم :
‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏https://instagram.com/_u/mohammadali
وبگردی