آفتاب

از اسم مجیدی در ارز دولتی سواستفاده شده استرئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت:‌ از فرهاد مجیدی می‌خواهم بحث ارزهای دولتی را پیگیری نکند زیرا به پاکی وی ایمان داریم اما از اسمش سوء استفاده شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمدمهدی فروردین درباره اینکه آیا مجلس شورای اسلامی با توجه به تعطیلی اماکن ورزشی در شرایط کرونایی برنامه خاصی برای حمایت از صاحبان این اماکن دارد، اظهار داشت: دو مورد را بررسی کردیم ابتدا اینکه کدام بخش در شرایط کرونایی در حوزه ورزش بیشتر آسیب دیده است. همه می‌دانیم ورزش با هوادار زنده است و وقتی طرفداران در ورزشگاه حضور پیدا نمی‌کنند، شور و نشاطی در ورزش هم وجود نخواهد داشت این موضوع از لحاظ اقتصادی هم آسیب‌های زیادی به این حوزه می‌زند.

فروردین درباره اظهارات اخیر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره ارز دولتی گرفتن به اسم فرهاد مجیدی توضیح داد:‌ من با  امیرآبادی فراهانی صحبت کردم و درباره موضوع مطرح شده شخص فرهاد مجیدی مدنظر نیست، وقتی موضوعی در بحث مبارزه با فساد به ویژه در بحث فساد مطرح می‌شود این است نباید اجازه بدهیم با توجه به نفوذی که افراد در جایگاه‌های مختلف دارند بخواهند از رانت استفاده کنند یا امتیازی بگیرند به پاکی مجیدی ایمان داریم و هیچ نقطه تاریکی در پرونده دوران بازیگری و مربی‌گری وی دیده نمی‌شود.

وی افزود: درباره موضوع مطرح شده هم باید گفت امیرآبادی بدون سند حرف نزده و اعتقاد دارم برخی افراد سودجو از برندها و سرمایه‌های انسانی که در ورزش وجود دارد سوء استفاده می‌کنند امثال مجیدی هم باید مراقب باشند تا خودشان هزینه نشوند زیرا امکان دارد به شناسنامه‌ای که برای خود درست کرده‌اند آسیب وارد شود. پیشنهاد می‌کنم وی موضوع را دنبال نکند زیرا قطعا نماینده مجلس بدون سند حرف نمی‌زند.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قطعا خود مجیدی در این موضوع نبوده من خودم اسناد را رؤیت کرده‌ام و افرادی از نام وی سوء استفاده کرده‌اند.مجیدی هیچ کمبود و نیازی برای وارد شدن به این فضا ندارد اما یک شرکت یا شرکت‌هایی از وی خواسته‌اند بازدیدهایی داشته باشد و مکاتباتی با یک وزارتخانه داشته باشد که سبب شده رد پای مجیدی در این پرونده دیده شود باز هم تأکید می‌کنم به پاکی این فرد ایمان داریم اما نباید با آبروی و اعتبار مجیدی بازی شود. امیرآبادی و سایر نمایندگان مجلس در راستای شفاف‌سازی و مبارزه با فساد دنبال مشخص شدن موضوع هستند.

فروردین درباره نقش فدراسیون فوتبال در حواشی دو هفته اخیر فوتبال ایران گفت:‌ درباره فدراسیون فوتبال خیلی صحبت کرده‌ام و این صریح صحبت کردن به تعدادی از آقایان برخورده است حتی در مجلس هم اگر من به عنوان نماینده متوجه شوم کارایی ندارم خیلی راحت به این موضوع اعتراف کرده و کار را رها می‌کنم امروز هم نارضایتی‌های زیادی از مدیران باشگاه‌ها، هواداران، پیشکسوتان، بازیکنان و کل اهالی فوتبال مطرح می‌شود نمی‌دانم آقایان به چه قیمتی حاضر هستند در فدراسیون بمانند و به کار خود ادامه بدهند.

وی افزود: این رفتار بی‌احترامی به مردم است و یکبار هم برای احترام گذاشتن به فوتبال و هواداران شایسته‌سالاری را در این حوزه نشان بدهیم زیرا افرادی هستند که می‌توانند با ایده فنی و کارشناسی گره‌ای از مشکلات این رشته باز کنند اما کسی حاضر نیست چنین موضوعی را قبول کنند برخی مواقع نیاز است دست یاری به سوی افراد کاربلد دراز شود اما نمی‌دانم چرا این اتفاق رخ نمی‌دهد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دلیل اعتراض‌هایی که به تازگی مطرح شده چیست؟ آقایان می‌بینند در فدراسیون فوتبال اتفاق‌های خوبی نمی‌افتد عده‌ای هم بر اساس سوابق درخشان و عملکرد خوبی که در گذشته داشته‌اند با این عملکرد فعلی فدراسیون زیر سوال می‌روند به نظر من باید برخی افراد فوتبال را رها کنند تا وضعیت درست شود.

وی درباره اینکه چرا پس از جلسه اعضای فراکسیون ورزش با وزیر ورزش مدیرعامل باشگاه استقلال انتخاب نشد، توضیح داد: این اتفاقات در تمام سطوح فوتبال رخ می‌دهد و تنها در وزارتخانه نیست وزارت ورزش باید پاسخگو باشد زیرا نمی‌توانیم مجموعه‌ای با این عظمت رها کنیم و روزمرگی را ادامه بدهیم یک بار هم باید کار کارشناسی انجام بدهیم و ساختار درستی را برای انتخاب اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه‌ها با بکارگیری افراد ماهر و متخصص انجام بدهیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خواهش می‌کنم ورزش را سیاسی، سلیقه‌ای و جناحی نکنید خدا را قسم می‌دهم که با این کار به روح و روان مردم و جامعه آسیب وارد می‌شود چرا نمی‌خواهیم قبول کنیم اگر در جایی کار می‌لنگد نیاز به بازنگری دارد. اصلا مشخص نیست سهم این همه تحصیلکرده دانشگاهی در ورزش چیست و کجای ورزش هستند هیچکس از نظرات آنها استفاده نمی‌کند.

فروردین ادامه داد: وضعیت استقلال و پرسپولیس را هم می‌بینید هر روز اتفاق جدیدی درباره آنها رخ می‌دهد و مدام مردم به مجلس مراجعه می‌کنند خود هواداران می‌دانند دخالتی در استقلال و پرسپولیس نداشته و اجازه‌ای هم برای دخالت کردن نداریم اما باید حرمت مردم حفظ شود. مگر می‌شود به باشگاهی با این همه سابقه و افتخار بی‌توجهی شود، پرسپولیس در آستانه فینال آسیا است استقلال هم به همین شکل است.وبگردی