آفتاب

چنگیز جلیلوند؛ هنرمندی که رفت ولی در ذهن جامعه زنده استمدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، در پیام تسلیت درگذشت چنگیز جلیلوند، او را استادی بی‌بدیل خواند که صدایش در ذهن جامعه هنری و مردم زنده و ماندنی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، درگذشت چنگیز جلیلوند، هنرمند عرصه دوبله را تسلیت گفت.

متن پیام مدیرعامل موسسه هنرمندان به شرح زیر است:

«خبر درگذشت استاد چنگیز جلیلوند بر تلخی این روزهای‌مان افزود. استاد جلیلوند از صداپیشگان مطرحی بود که با صدای خاص و خارق‌العاده‌اش به جای بازیگران مشهور بسیاری گویندگی کرده است. از ویژه‌ترین آثار او می‌توان به گویندگی به‌ جای بازیگری چون مارلون براندو اشاره کرد که توانایی و درک هنری ویژه‌ای را می‌طلبید.
چنگیز جلیلوند، استاد بی‌بدیل عرصه دوبله در بازیگری نیز خوش درخشید و آثار قابل توجهی از خود به جای گذاشت. او با صدایش یادگاری‌های بسیاری برای ما خلق کرد و در ذهن جامعه هنری و مردم زنده و ماندنی است.
زمانی که ایشان به ویروس کرونا مبتلا شد، سلامتی ایشان دغدغه و آرزوی همه ما و جامعه بود، اما متاسفانه تقدیر چنین رقم خورد که ایشان در میان ما نباشد و ما غم این ضایعه را به دوش بکشیم.»وبگردی