آفتاب

لیگ قهرمانان آسیا | پرسپولیس یک - السد صفر/ تیر آل‌کثیر به قلب ژاویدیدار دو تیم پرسپولیس و السد با گل دقایق آخری عیسی آل کثیر به سود نماینده قرمزپوش ایران به پایان رسید.

ایسنا: در ادامه مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس ایران از ساعت ۱۷:۱۰ در ورزشگاه اجوکیشین‌سیتی به مصاف السد قطر رفت که این دیدار با گل عیسی آل کثیر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

نیمه نخست

در ۱۵ دقیقه ابتدایی این دیدار شاهد بازی مالکانه از سوی السد بودیم و شاگردان ژاوی سعی داشتند با ارسال پاس‌های متعدد، فشار را روی‌ دروازه پرسپولیس ایجاد کنند. از این رو در دقیقه ۱۳ پدرو میگل با یک ارسال بلند توپ را به درون محوطه جریمه پرسپولیس رساند و در ادامه با ضربه سر اکرم عفیف توپ به سانتی کاسورلا رسید اما شوت این بازیکن را لک مهار کرد.

در دقیقه ۱۶ احسان پهلوان با حرکتی زیبا از سمت چپ، توپ را درون محوطه جریمه السد به وحید امیری رساند اما ضربه پای چپ این بازیکن راهی اوت شد.

در ۱۵ دقیقه دوم این دیدار، بازی پایاپای شد و در بیشتر لحظات، بازی در میانه میدان در جریان بود. با این حال همانند ابتدای بازی این سفیدپوشان السد بودند که با ارسال پاس‌های متعدد سعی داشتند بازی را کنترل کنند. 

در دقیقه ۳۴ روی یک پاس عرضی بغداد بونجاح درون محوطه جریمه پرسپولیس آماده بود که دروازه را با خطر روبرو کند اما عکس‌العمل خوب لک اجازه نداد توپ به بونجاح برسد. 


نیمه دوم


در ۱۵ دقیقه نخست نیمه دوم هم شاهد بازی محتاطانه از هر دو تیم بودیم و در بیشتر لحظات توپ در میانه زمین گردش داشت با این حال در دقیقه ۵۵ خطای وحید امیری روی کاسورلا فرصت خوبی را به یاران السد داد و در ادامه پشت محوطه  جریمه پرسپولیس توپ به عبدالکریم حسن رسید اما شوت این بازیکن از بالای دروازه به اوت رفت.


 در ادامه در دقیقه ۵۹ روی یک ضربه کرنر توپ پشت محوطه جریمه پرسپولیس به طارق سلمان رسید و این بازیکن با یک شوت پای راست دروازه را هدف قرار داد اما شوت او از کنار دروازه به اوت رفت. 


در دقیقه ۶۲ حرکت بشار رسن از سمت راست و در ادامه ارسال به درون محوطه جریمه پرسپولیس توپ را به آل‌کثیر رساند اما شوت مهاجم پرسپولیس پس از برخورد به تیر عمودی دروازه به اوت رفت. 


یک دقیقه پس از این صحنه شاگردان گل‌محمدی فرصت بسیار خوبی برای باز کردن دروازه السد به دست آوردند اما ارسال بشار رسن به درون محوطه جریمه السد با واکنش خوب مدافعان تیم قطری دفع شد. 


در دقیقه ۷۰ روی یک ضد حمله بشار رسن درون محوطه جریمه السد به عیسی آل‌کثیر رساند اما ضربه سر ضرب این بازیکن به تیر افقی دروازه برخورد کرد و در ادامه مدافعان السد توپ را دفع کردند. 


در دقیقه ۷۵ سفید پوشان السد پشت محوطه جریمه پرسپولیس توپ‌ را به نام تائه‌هی رساندند و این بازیکن هم با یک شوت محکم دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد اما شوت را لک مهار کرد.


در دقیقه ۸۸ بازی، پرسپولیس صاحب ضربه کرنر شد. کرنر را عالشیاه به روی دروازه ارسال کرد و عیسی آل کثیر این بار با ضربه سر توپ را به تور دروازه السد چسباند.


یک دقیقه بعد از گل پرسپولیس سیامک نعمتی با بازیکن السد درگیر شد که داور در این صحنه بازیکن پرسپولیس را از زمین اخراج کرد.


ترکیب پرسپولیس: حامد لک، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی، سعید آقایی، احمد نورالهی، میلاد سرلک (۸۴ کمال کامیابی‌نیا) احسان پهلوان (۸۴ مهدی عبدی)، بشار رسن (۸۴ امید عالیشاه)، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر.


ترکیب السد: سعد الشیب، سانتی کاسورلا، بوعالم خوخی، عبدالکریم حسن، طارق سلمان، محمد واد الباتی (۶۵ حسن الهیدوس)، اکرم عفیف، نام تائه هی، بغداد بونجاح، پدرو میگل و گلیرمه.
وبگردی