آفتاب

سرلشکر سلامی: نیروی دریایی امروز یک قدرت دریایی هواپایه استفرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما محکم و باثبات قدرت‌افزایی می‌کنیم، اظهار داشت: نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته و امروز یک قدرت دریایی هواپایه با ترکیبی از پهپادها، بالگردها و هواپیماهای آب‌نشین است.

پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح چهارشنبه در مراسم الحاق پهپادها و بالگردها به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس اظهار کرد: آمریکا دست از استراتژی توسعه طلبانه بر نداشته و در پی تحمیل اراده خود به دیگر کشورها است که این خود دشمن ساز است و نشان می‌دهد رهبران این کشور فاقد عقل سیاسی و دچار انفعال و زوال تدبیر شده‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: رییس جمهوری آمریکا می‌گوید می‌خواستم رییس جمهوری سوریه را ترور کنم، این یعنی پایان فصل سیاسی یک قدرت که بخواهد آشکارا رییس جمهوری قانونی یک کشور را ترور کند. آنها حکام رژیم‌های مرتجع را با صهونیست‌ها پیوند می‌دهد تا امت اسلامی نسبت به آنها متنفر شوند.

سلامی ادامه داد: آیا مقامات آمریکایی امروز می‌توانند به تنهایی در یکی از خیابان‌های کشورهای اسلامی رفت و آمد کنند؟ نمی‌توانند چون همه ملت‌ها علیه آنها هستند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما ایستاده‌ایم و هر روز قدرتمندتر می‌شویم، تاکید کرد: آثار و زوایای نفوذ معنوی انقلاب تا شرق مدیترانه و شمال آفریقا قدرت ساخته است و این قدرت‌ها امروز عمل می‌کنند.

سلامی گفت: بعنوان یک سرباز کوچک در کرانه خلیج‌فارس اعلام می‌کنم که ما پیروزیم؛ به برکت صبر ملت‌مان و هدایت‌های امام انقلاب‌مان پیروزیم. ملت ما برابر دلار و طلا و یورو و جذبه قدرت‌های سیاسی، تردید به خود راه نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه آمریکا امروز نقطه نفرت مردم عالم است و حتی شهروندان آمریکایی هم امروز مرگ بر آمریکا می‌گویند، تصریح کرد: در آمریکا امروز چیزی جز دود، آتش، فقر، تبعیض‌نژادی و دو قطبی شدن و از بین رفتن آزادی نمی‌بینیم.

فرمانده کل سپاه گفت: در نقطه مقابل ما اینجا محکم و با ثبات قدرت می‌افزایم و هرگز متوقف نمی‌شویم و برد سلاح‌هایمان را می‌افزاییم. به عمق دریانوردی‌مان ژرفا می‌بخشیم. نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته و امروز یک قدرت دریایی هواپایه با ترکیبی از پهپادها و بالگردها و هواپیماهای آب‌نشین است. رشد ما در زیر سطح دریا هم فرود می‌رود و آنجا هم قدرت داریم و در سطح، زیر سطح و بالای سطح هم قدرت می‌افزاییم.