آفتاب

لیگ قهرمانان آسیا | صعود پرسپولیس به اما و اگر کشیدتیم فوتبال پرسپولیس در دیدار برابر الدحیل قطر متحمل شکست یک بر صفر شد تا کارش برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا به اما و اگر بکشد.

ایرنا: رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب به میزبانی دوحه قطر در حال پیگیری است.

بر همین اساس، امروز (دوشنبه) در دیداری حساس از گروه سوم به مصاف الدحیل قطر ‌رفت و در نهایت با شکست یک بر صفر زمین را ترک کرد.

«دیلان پریرا» از سریلانکا با کمک‌های دو هموطنش قضاوت این دیدار را عهده‌دار بود.

«رامین رضائیان» که در ترکیب اصلی الدحیل قرار داشت، پیش از آغاز بازی خوش‌وبش گرمی با بازیکنان پرسپولیس انجام داد.

«سعید آقایی» مدافع جناح چپ پرسپولیس به دلیل مصدومیت، این دیدار را از دست داد و «عیسی آل‌کثیر» هم با تلاش پزشکان به بازی رسید.

بازی در حالی آغاز به‌کار کرد که در اقدام عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا و در فاصله دو ساعت مانده به این دیدار، محرومیت «مهدی بن‌عطیه» مدافع مطرح الدحیل بخشیده شد.

بازی با حملات الدحیل آغاز شد اما بهترین فرصت بازی در دقیقه ۱۰ برای پرسپولیس ایجاد شد که ضربه آل‌کثیر را دروازه‌بان حریف به خوبی دفع کرد.

پرسپولیس با حرکات ترکیبی «بشار رسن» و «احسان پهلوان» از جناحین بسیار خطرناک نشان داده و حریف قطری خود را تحت تاثیر قرار داده است.

الدحیل هم با میدان‌داری و حفط توپ، کار را به جناحین و ارسال‌های بلند کشاند تا با ضربات سر «موعز علی» به هدفش برسد.

در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل همراه شد.

نیمه دوم با شرایط برابر آغاز شد و هر دو تیم در پی رسیدن به گل بودند تا شرایط صعود را فراهم کنند.

در دقیقه ۵۷ «شجاع خلیل‌زاده» با بی‌احتیاطی برای زدن ضربه سر روی هوا بلند شد و مهاجم برزیلی الدحیل را سرنگون کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

«المعز علی» پشت توپ ایستاد و دروازه پرسپولیس را باز کرد تا الدحیل به گل برتریب دست یابد.

در دقیقه ۶۴ ضربه «بشار رسن» را دروازه‌بان الدحیل ناقص دفع کرد اما توپ برگشتی را آل‌کثیر به طرز عجیبی به بیرون زد.

در ادامه «آرمان رمضانی» و «احمد نوراللهی» به جای آل‌کثیر و میلاد سرلک وارد میدان شدند.

سپس پرسپولیسی‌ها برای جبران نتیجه به ارسال‌های بلند روی آورده و در دقیقه ۸۴ موقعیت خوبی داشتند که با تعلل مهاجمان از دست رفت.

در نهایت پرسپولیس که توان و برنامه‌ای برای رسیدن به گل تساوی نداشت با شکست زمین را ترک کرد تا کارش برای صعود دشوار شود.

پرسپولیس با قبول شکست در این دیدار، هفت امتیازی باقی‌ ماند و الدحیل هم ۹ امتیازی شد.

از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه و در دیگر دیدار این گروه، التعاون عربستان که ۶ امتیاز اندوخته دارد به مصاف الشارجه امارات چهار امتیازی می‌رود.

با این اوصاف پرسپولیس در دیدار پایانی مرحله گروهی خود که پنجشنبه شب مقابل الشارجه برگزار می‌شود، باید به برتری دست یابد.

ترکیب پرسپولیس

حامد لک، سیدجلال حسینی(امید عالیشاه)، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی، شجاع خلیل‌زاده، کمال کامیابی‌نیا(علی شجاعی)، میلاد سرلک(احمد نوراللهی)، بشار رسن، احسان پهلوان، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر(آرمان رمضانی).

ترکیب الدحیل

محمد احمد، مهدی بن عطیه، رامین رضاییان، احمد یاسر، لوئیز مارتن، کریم بوضیف (خالد محمد)، عبداله احرق، سلطان البریک، معز علی، ادمیلسون جونیور و دودو(مونتاری)