آفتاب

ظریف: طرفداران اسرائیل به مردم خود خیانت کردندوزیر خارجه جمهوری اسلامی روز پنجشنبه در توئیتی نوشت: کسانی که اسرائیل اولویت نخست‌شان است، فقط منطقه ما را نابود نکرده‌اند، بلکه به مردم خودشان هم خیانت کرده‌اند، فقط برای آنکه رأی بیاورند.

محمد جواد ظریف در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خطاب به رهبران جامعه یهودیان آمریکا ، با اشاره به حرف های اخیر ترامپ که دامادش را رهبری فوق‌العاده برای اسراییل خوانده و گفته حضور آمریکا در خاورمیانه فقط به خاطر اسراییل است، نوشت (این حرف های ترامپ نشان می دهد)  وفاداری خانواده‌اش واقعا به کجاست.

ظریف نوشت: (این حرف های ترامپ نشان می‌دهد) چرا هفت تریلیون دلار از پول مالیات مردم آمریکا و جان بسیاری از مردم آمریکا قربانی شده است.  

ظریف افزود: کسانی که اسرائیل اولویت نخست شان است، نه تنها منطقه ما را ویران کرده‌اند بلکه به مردم خود هم خیانت کرده‌اند فقط برای اینکه رای بیاورند.

ترامپ روز چهارشنبه در تماس با رهبران جامعه یهودیان آمریکا همچنین به خروج آمریکا از برجام به درخواست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و خواستار رای بیشتر یهودیان آمریکا به او در انتخابات ماه نوامبر (آبان) شد.