آفتاب

حضور دانش آموزان با توجه به شرایطشان در مدارس اختیاری استمعاون آموزش متوسطه وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه دانش آموزان از لحظه ورود به مدرسه تا بازگشت به منزل تحت نظارت هستند گفت: اگر خانواده‌ای به دلیل نگرانی شدید یا احتمال بیماری‌های زمینه‌ای تصمیم بگیرند فرزندشان در کلاس حاضر نشود، مدیران مدارس آنها را با سایر روش‌های آموزشی راهنمایی می‌کنند لذا حضور دانش‌آموزان با توجه به شرایطشان اختیاری است.

ایسنا: علیرضا کمرئی در برنامه در انتهای الوند درباره بازگشایی مدارس با اشاره به اینکه هم‌اکنون با شرایط خاصی مواجه هستیم درباره وضعیت آموزشی سال جدید تحصیلی گفت: علی رغم اینکه در این مدت بیشتر فعالیت‌های آموزشی در فضای مجازی انجام شده، اما آموزش‌های حضوری نیز که یکی از اهداف مهم ماست و تاثیرگذاری بیشتری نیز دارد، جریان خواهد داشت.

وی ادامه داد: با توجه به مباحث حفظ سلامت جامعه و رعایت اصول بهداشتی تصمیم گرفتیم مدارس بازگشایی شود، البته ستاد ملی مبارزه با کرونا این مجوز را از دو ماه پیش صادر کرده بود. به هر حال قوانینی که اتخاذ شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار سخت‌گیرانه اجرا خواهد شد.  دانش آموزان از لحظه ورود به مدرسه تا بازگشت به منزل تحت نظارت هستند. برای تمام گروه سنی باید این نظارت اتفاق بیفتد ولی برای بچه‌های گروه سنی پایین‌تر نیازمند توجه و دقت بیشتری هستیم و خوشبختانه مدیران در این مورد کاملا توجیه شده‌اند و دریافت خوبی از موضوع دارند. گروه جمعیتی کلاس‌ها به یک سوم تقلیل پیدا کرده و فاصله‌گذاری یک متر و نیم در کلاس و سایر نقاط مدرسه باید رعایت شود.


به گفته معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش از دو ماه پیش ترکیبی از آموزش حضوری و غیر حضوری  پیش‌بینی شده بود و مدارس به اعتبار تاثیری که در جریان تعلیم و تربیت دارند، دایر خواهند بود.

وی تاکید کرد: اگر خانواده‌ای به دلیل نگرانی شدید یا احتمال بیماری‌های زمینه‌ای تصمیم بگیرند فرزندشان در کلاس حاضر نشود، مدیران مدارس آنها را با سایر روش‌های آموزشی راهنمایی می‌کنند که بدون هیچ گونه نگرانی بتوانند آموزش لازم را دریافت کنند. دایر بودن مدارس ضرورت دارد زیرا آموزش در مدرسه با کیفیت بهتری انجام می‌شود، اما حضور دانش‌آموزان با توجه به شرایطشان اختیاری است.
وبگردی