آفتاب

تاکنون وام ودیعه مسکن به چند هزار نفر پرداخت شده است؟معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: از ۴۴۰ هزار متقاضی وام ودیعه مسکن، ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت شناخته شدند که تاکنون به ۳۰۰ نفر وام پرداخت شده است.

به گزارش خبرآنلاین، محمود محمودزاده درباره آخرین وضعیت ارایه و پرداخت کمک ودیعه مسکن به افراد واجد شرایط اظهار داشت: از حدود ۴۱۰ هزار متقاضی که مدارک خود را بارگذاری‌ کردند ۳۳۰ هزارنفر واجدشرایط شناخته شدند و ۵۴ هزار نفر به بانک‌ها معرفی شدند.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان شهریورماه تمام متقاضیان جهت دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها معرفی می شوند، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار، یک هزار و ۳۰۰ پرونده در بانک ها تشکیل شده و ۳۰۰ واحد وام نیز به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

به گفته وی، یکی از شروط اصلی سرعت دادن به پرداخت ودیعه اجاره مسکن بارگذاری هرچه زودتر مدارک موردنیاز متقاضیان در سامانه tem.mrud.ir است تا امکان پالایش و معرفی آنها فراهم شود.

ستاد ملی کرونا به منظور حمایت از مستاجرانی که در زمان شیوع این ویروس با بحران مواجه شده اند اقدام به حمایت از این قشر کرده است، رقم ودیعه مسکن برای مستاجران تهران ۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است. متقاضیان باید بعد از یکسال اصل ودیعه را به بانک بازگرداند و درعین حال سود این تسهیلات ۱۳ درصد تعیین شده است.وبگردی