آفتاب

تبلیغات نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس از فردا آغاز می‌شودسخنگوی ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی، ستاد تبلیغاتی نخواهند داشت، از تشکیل مرکزی برای امور اجرایی و ساماندهی نمایندگان در شعب اخذ رای خبر داد و گفت: تبلیغات نامزدها از روز پنجشنبه آغاز می‌شود.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور: «سیداسماعیل موسوی» در بیست و هشتمین جلسه ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس تقویم زمانی انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی، تبلیغات نامزدها از روز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه در ۱۱ حوزه انتخابیه شروع می‌شود و یک هفته ادامه می‌یابد و ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه تبلیغات به پایان می‌رسد.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، تبلیغات نامزدها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود، به همین منظور در هر استان، روسای دانشگاه های علوم پزشکی با حکم استاندار عضو ستاد انتخابات استان شده‌اند. علاوه بر آن، و به منظور کنترل و نظارت دقیق بر برنامه های تبلیغی نامزدها، کمیسیون تبلیغات در استان‌ها با حضور معاون سیاسی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان، رییس هیات نظارت و مدیرکل صدا و سیمای استان تشکیل شده است.  

فعالیت نامزدهای انتخابات در شبکه‌های استانی


موسوی با اشاره به اینکه عمده فعالیت نامزدهای انتخابات در فضای مجازی و شبکه‌های استانی خواهد بود، اظهار داشت: نامزدها ستاد تبلیغاتی نخواهند داشت ولی می‌توانند مرکزی برای رتق و فتق امورات اجرایی و ساماندهی نمایندگان خود در شعب اخذ رای داشته باشند. همچنین بر اساس قانون، نامزدها می‌توانند با هماهنگی فرمانداران و بخشداران از ظرفیت‌هایی که شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاها فراهم می‌کنند برای نصب آثار تبلیغی خود استفاده کنند. آثار تبلیغاتی نامزدها نباید بیش از ۵۰ در ۷۰ سانتی متر باشد. ضمناً توزیع اقلام تبلیغاتی که میان مردم دست به دست و باعث ابتلای مردم به ویروس کرونا می‌شود، ممنوع است و قطعا جلوگیری خواهد شد.


حتما بخوانید: واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور توزیع می شود

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در ادامه به برگزاری جلسات هماهنگی با شورای نگهبان و صدا و سیما اشاره و خاطرنشان کرد:‌ در این دوره بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی، به جای تجمعات و گردهمایی نامزدها و هوادارانشان، فرصتی فراهم شده تا نامزدها با همکاری صدا و سیما برنامه تبلیغی تولید کنند و از شبکه استانی در قالب برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی پخش شود. این تصمیم به منظور پرهیز از تجمعات غیرضرور برای مهار کرونا و قطع زنجیره انتقال اتخاذ شده است. دستورالعمل ویژه­‌ای نیز تدوین شد که به استانداری‌ها و فرمانداری‌ها ابلاغ شده است.

موسوی با اعلام این که در این دوره ۲۲ نفر از نامزدهای انتخابات برای ورود به مجلس یازدهم رقابت خواهند کرد،  از نامزدها و هواداران‌شان خواست به پروتکل‌های بهداشتی توجه عمیق داشته باشند، با فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها همکاری کنند و از هر نوع فعالیتی که موجب تشدید بیماری کرونا و ابتلای مردم می شود جداً پرهیز نمایند.
وبگردی