آفتاب

رییس جمهوری به پویش ایران همدل پیوستهمزمان با عاشورا و تاسوعای حسینی، رییس جمهوری ضمن دعوت از مردم برای اهدای لوازم تحریر به دانش آموزان نیازمند به پویش ایران همدل پیوست.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «اهدای لوازم تحریر برای دانش آموزان نیازمند کشور، همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی. همه به پویش ایران همدل بپیوندیم.

به گزارش ایرنا، مرحله دوم پویش ایران همدل ۲۳ تیرماه سال جاری و پیرو بیانات رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی، مبنی بر شکل‌گیری «نهضت تعاون و احسان» و تداوم رزمایش همدلی و نهضت کمک مؤمنانه در کشور، آغاز شد. مرحله‌ اول این پویش با مشارکت بیش از ۲ میلیون نفر از مردم ایران و جلب مبلغ ۱۵۱ میلیارد تومان از سوی کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) به‌عنوان بزرگترین پویش مردمی پس از انقلاب شناخته شد.

ذوالفقار یزدان‌مهر معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، ۲۷ مردادماه از ادامه پویش ایران همدل خبر داد و گفت: این پویش با شعار «از همدیگر گره‌گشایی کنیم» برای کمک به مددجویان این سازمان تا پایان ماه صفر ادامه دارد. وی درباره تصریح کرد: این پویش به صورت متمرکز و با همکاری سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان، سازمان صدا وسیما، سازمان بسیج و وزارت ارتباطات و با شعار «از همدیگر گره گشایی کنیم» آغاز شده است.

یزدان‌مهر خاطرنشان کرد: راه‌های همدلی با این پویش، استفاده از کد دستوری # ۱۴* و نرم افزارهای اپ و سکه هستند و این پویش تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه همه افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی از کمک های جمع آوری شده توسط این پویش بهره‌مند می‌شوند، افزود: نذورات هیأت های مذهبی برای تهیه بسته های معیشتی، تهیه وسایل کمک آموزشی و لوازم التحریر و تامین لوازم  بهداشتی،  درمانی و دارویی از مواردی هستند که برای همدلی با اقشار مختلف مددجویان بهزیستی شامل افراد دارای معلولیت، سالمندان، مددجویان مقیم مراکز بهزیستی، خانوارهای تحت پوشش آسیب دیده از کرونا، دانشجویان و دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی،  هزینه خواهد شد.

یزدان مهر یادآور شد: در پویش قبلی سازمان بهزیستی که در ماه رمضان امسال با عنوان «همدلی مومنانه» راه اندازی شده بود، در مجموع مبلغ ۲۸۱ میلیارد تومان مشارکت های نقدی و غیرنقدی، جمع آوری و توسط سازمان بهزیستی و موسسات تحت نظارت این سازمان، بین جامعه هدف توزیع شده است.
وبگردی