آفتاب

رکورد تاریخی بایرن مونیخ، قهرمانی بدون باختبایرن مونیخ به اولین تیم در تاریخ لیگ قهرمانان تبدیل شد که به رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی در این رقابت ها می رسد.

ایسنا به نقل از ساکرنت نوشت: بایرن مونیخ توانست با برتری برابر پاری سن ژرمن قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود و ۳ گانه این فصل فوتبال اروپا را دریافت کند. به این ترتیب بایرن مونیخ صاحب یک رکورد فوق العاده در تاریخ این رقابت ها شد و اولین تیمی شد که تمام بازیهای خود را در این فصل لیگ قهرمانان با برد به پایان می رساند.

بایرن که به واسطه حضور روبرت لواندوفسکی و سرژ گنابری خط حمله وحشتناکی در شروع رقابت ها داشت و توانست بارسلونا را با نتیجه ۸ بر ۲ شکست دهد، در مجموع ۴۳ گل در لیگ قهرمانان به ثمر برساند و تنها ۸ بار دروازه خودی را باز شده دید.

۱۱ برد از ۱۱ مسابقه رکورد فوق العاده بایرن در این فصل بود که به خاطر شیوع ویروس کرونا در دو مرحله بازیهای تک حذفی برگزار کرد.

مانوئل نویر در این فصل و بازی فینال نشان داد هنوز تمام نشده است و بعد از پایان یک جام جهانی ناامیدکننده با تیم ملی آلمان بار دیگر به همان دروازه بان مطمئن تبدیل شده است. او در این فصل ۶ بار کلین شیت کرد.

به این ترتیب بایرن مونیخ و سویا باید در دیدار سوپرجام اروپا برابر هم به میدان بروند.