آفتاب

استاد شجریان بزودی از بیمارستان مرخص می شودهیات مدیره بیمارستان جم تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدام لازم برای ترخیص استاد محمدرضا شجریان از این بیمارستان و ادامه درمان در منزل در حال انجام است.

ایرنا: هیات مدیره بیمارستان جم تهران روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز شرایط عمومی، قلبی و ریوی تنفسی استاد شجریان پایدار و بهتر از روز قبل است. اقدامات لازم در خصوص ترخیص استاد شجریان از مجموعه بیمارستان جم و انجام ادامه درمان در منزل در حال انجام است.

بابک حیدری اقدم مدیرعامل بیمارستان جم تهران هم در این رابطه گفت: شرایط بالینی استاد شجریان از لحاظ تنفسی بهتر و کنترل عفونت کامل انجام شده است. هوشیاری وی برگشته و شرایط کاملا پایدار است. اگر این روند ادامه داشته باشد، در روزهای آینده می‌توانیم استاد شجریان را ترخیص کنیم.

استاد محمدرضا شجریان روز شنبه ۲۵ مرداد ماه به علت افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و شوک سپتیک در بخش «آی سی یو» بیمارستان جم تهران بستری شد.

وی بهمن سال گذشته نیز به علت بروز مجدد اختلالات ریوی ناشی از بیماری قلبی در بیمارستان جم بستری شد و بامداد روز جمعه دوم اسفند ۹۸ همایون شجریان فرزند وی با انتشار تصویری از نمایشگر علایم حیاتی پدر از دوستداران وی رفع نگرانی کرد.

«خسرو آواز ایران» پنجم فروردین سال جاری با حال عمومی مناسب از بیمارستان ترخیص شد و بر اساس اعلام هیات مدیره بیمارستان جم اقدامات درمانی وی زیر نظر پزشکان معالج در خارج از بیمارستان انجام گرفت.

استاد شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است و از وی با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود.

وی نوروز ۹۵ با انتشار ویدئویی ضمن تبریک سال نو، از ابتلای خود به بیماری سرطان خبر داد و پس از آن تاکنون تحت نظر پزشکان به مداوا مشغول است.
وبگردی