آفتاب

استاد شجریان همچنان در «آی سی یو»بیمارستان جم در اطلاعیه‌ای، وضعیت استاد محمدرضا شجریان را پایدار اعلام و تصریح کرد که وی جهت مراقبت بیشتر در بخش «آی سی یو» بستری است.

ایرنا: در اطلاعیه روز جمعه بیمارستان جم آمده است:‌ «در راستای اطلاع رسانی به مردم هنردوست و هممیهنان عزیز به استحضار می رساند امروز شرایط عمومی، قلبی، ریوی و تنفسی ایشان پایدار و مشابه روز قبل می باشد و جهت مراقبت بیشتر در بخش آی سی یو بستری می باشند.»

استاد محمدرضا شجریان روز شنبه ۲۵ مرداد ماه به علت افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و شوک سپتیک در بخش «آی سی یو» بیمارستان جم تهران بستری شد.

وی بهمن سال گذشته نیز به علت بروز مجدد اختلالات ریوی ناشی از بیماری قلبی در بیمارستان جم بستری شد و بامداد روز جمعه دوم اسفند ۹۸ همایون شجریان فرزند وی با انتشار تصویری از نمایشگر علایم حیاتی پدر از دوستداران وی رفع نگرانی کرد.

«خسرو آواز ایران» پنجم فروردین سال جاری با حال عمومی مناسب از بیمارستان ترخیص شد و بر اساس اعلام هیات مدیره بیمارستان جم اقدامات درمانی وی زیر نظر پزشکان معالج در خارج از بیمارستان انجام گرفت.

استاد شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است و از وی با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود.

وی نوروز ۹۵ با انتشار ویدئویی ضمن تبریک سال نو، از ابتلای خود به بیماری سرطان خبر داد و پس از آن تاکنون تحت نظر پزشکان به مداوا مشغول است.
وبگردی