آفتاب

ماموریت دشوار یحیی و شاگردان؛ شکستن طلسم ۱۷۴ روزهپرسپولیس در برابر تیمی قرار می‌گیرد که در هشت بازی اخیرش شکست نخورده است.

ایرنا: تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر باید در ورزشگاه آزادی به مصاف میهمان خود سایپا ببرد و لیگ را به پایان برساند.

فارغ از بحث فوتبال پاک، یحیی دوست دارد تیمش با برد به استقبال دربی برود؛ به بیشترین برد در تاریخ لیگ برتر در یک فصل برسد و بالاترین تعداد امتیاز در تاریخ این مسابقات را مال خود کند و در کنار سپاهان قرار بگیرد.

با این وجود کار سرخپوشان تهرانی برای رقم زدن این اتفاق ساده نیست. آنها مقابل تیمی قرار می‌گیرند که با وجود حضور در رده دوازدهم و حس کردن خطر سقوط، در هشت بازی اخیر خود شکست نخورده و به همراه نساجی تنها تیمی است که بعد از بازگشایی مجدد مسابقات پس از شیوع ویروس کرونا باختی را تجربه نکرده است.

سایپا در این مدت با هدایت ابراهیم صادقی به هفت تساوی و یک برد دست پیدا کرده است. آنها در برابر استقلال، سپاهان، شهرخودرو، پیکان، شاهین، فولاد و نفت مسجدسلیمان به تساوی اکتفا کردند و تنها از سد ماشین‌سازی گذشتند. باید دید پرسپولیس می‌تواند مانند بازی رفت این تیم را شکست دهد یا همانند استقلال در ورزشگاه آزادی ترمزش توسط سایپا کشیده می‌شود.

باید به این نکته اشاره کرد که آخرین باخت سایپا در لیگ به هفته بیست و یکم برمی‌گردد که آنها در روز دوازدهم اسفند سال ۹۸ با نتیجه ۲ بر یک به صنعت نفت باختند. از آن بازی ۱۷۴ روز می‌گذرد و سایپا دیگر شکست نخورده است.