آفتاب

عذرخواهی فتاح درباره مصاحبه خبرسازشرییس بنیاد مستضعفان چند روز پس از اسم آوردن از برخی افراد که ملکهایی متعلق به بنیاد را در اختیار گرفته و پس نداده اند عذرخواهی کرد و گفت که «اطلاعات بنده در این باره ناقص عنوان شد و نتوانستم جانب انصاف را رعایت کنم. هیچکدام از این افراد استفاده شخصی از املاک نداشتند و همکاری لازم را با بنیاد کردند».

ایسنا: پرویز فتاح در حاشیه بازدید از ساختمان پلاسکو درباره حواشی ایجاد شده پس از سخنانش در تلویزیون در خصوص بازپس گیری املاک بنیاد مستضعفان که واکنش اشخاص و سازمانها را در پی داشت توضیحاتی ارائه کرد و گفت: بنده داشتم  گزارش سالانه بنیاد را می دادم، چون من یکسال و یکماه بود به بنیاد آمده بودم و به مردم قول داده بودم گزارش کار بدهم و به بخش املاک که رسیدیم، چون سوال در مورد قول بنده درخصوص پیگیری باز پس گیری املاک بود، من وارد این مباحث شدم.

وی با بیان اینکه هدفم این بود که بگویم در زمینه پیگیری املاک جدی هستیم تاکید کرد: هدف همین بود. افراد، اشخاص و سازمانهایی که نام بردم استفاده شخصی از املاک نداشته اند و این خطای بنده بود که در آنجا  خیلی کوتاه  و تیتروار گفتم چراکه فرصت باز کردن مسئله نبود. بعضا شاید اطلاعات بنده ناقص عنوان شد یا خطای کلام بنده بوده یا جاهایی نتوانستم جانب انصاف را رعایت کنم یا غیر دقیق بیان کردم.

رییس بنیاد مستضعفان قاطعانه اعلام کرد که هیچکدام از این سازمانها و اشخاص انصافا «بینی و بین الله» استفاده شخصی از اموال نداشته اند  و همکاری لازم را با بنیاد در این رابطه داشته اند اما کار به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی در ادامه از همه اشخاص و سازمانهایی که نام آنها را برده بود عذرخواهی کرد و گفت: از همه این عزیزان که در حقشان اجحاف شد در محضر خداوند و مردم و از ساحت همه این بزرگواران مخصوصا برادرم حداد عادل و سرکار خانمها ابتکار و مولاوردی و بقیه عزیزان و سازمانها عذرخواهی و طلب حلالیت می کنم.

فتاح همچنین به واکنش این افراد به سخنانس نیز اشاره و اظهار کرد: جواب این عزیزان و سازمانها متین و باوقار بوده لذا بنده با دیده منت همه آنها را می پذیرم.

به گزارش ایسنا، همچنین فتاح در بازدید از روند پیشروی ساخت ساختمان پلاسکو گفت: سعی شده تمام ضوابط از نظر نما، آتش نشانی و مسایل فنی و تاسیساتی رعایت شود. بدلیل اشکالات وارده از سوی شهرداری تهران در روند کار خللی ایجاد شد و کار به شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیری کشیده و در نهایت تصمیم نهایی اتخاذ و ابلاغ شد که هم ما و هم شهرداری تهران تمکین و طبق همان در حال پیشروی کار هستیم.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ کسبه دارای مغازه سرقفلی در این ساختمان بوده اند ادامه داد: پلاسکو پروژه سنگینی است و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.