آفتاب

مجلس آماده بررسی تشکیل وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل استمشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از ارائه پیشنهاد شکل‌گیری وزارت امور خارجه و تجارت بین‌الملل و آمادگی مجلس برای بررسی و در دستور کار قراردادن این موضوع از سوی قالیباف در دیدار وی با وزیر امور خارجه خبر داد.

اداره کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس: بابک نگاهداری  از دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و معاونان این وزارتخانه با ریاست مجلس شورای اسلامی خبر داد.

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در این دیدار ضمن تبادل‌نظر درباره اهم موضوعات سیاست خارجه اعم از شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل در تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران و تحولات لبنان در شرایط کنونی، بر لزوم وفاق ملی بیشتر در ایام پیش‌رو برای تقویت مقاومت فعال و عبور از تحریم و فشار حداکثری آمریکا تاکید شد.

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در این دیدار ضمن تبیین اهمیت ایجاد تمرکز و انسجام در حوزه تجارت خارجی، پیشنهاد شکل‌گیری وزارت امور خارجه و تجارت بین‌الملل از سوی قالیباف ارائه شد و آمادگی مجلس برای بررسی و در دستورکار قراردادن این موضوع مطرح شد.  

نگاهداری تبدیل رویکرد مدیریتی وزارت امور خارجه از سیاسی- امنیتی به اقتصادی- سیاسی را فراز دیگری از مباحث مطرح شده از سوی ریاست مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و توجه به بهره‌مندی از ظرفیت‌های دیپلماسی در شرق آسیا و آمادگی مجلس برای فعال‌سازی دیپلماسی پارلمانی در عرصه اقتصاد بین‌الملل را از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بیان کرد.وبگردی