آفتاب

لیگ قهرمانان اروپا؛

آبروریزی بارسلونا در لیسبون/ جشنواره گل بایرن و صعود به نیمه‌نهاییتیم فوتبال بایرن‌مونیخ با ارائه نمایشی خیره کننده در دیدار مقابل بارسلونا به پیروزی درخشان هشت بر دو دست یافت و مقتدرانه به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید.

ایرنا: جمعه شب در ادامه مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و در دیداری حساس تیم‌های مدعی بارسلونای اسپانیا و بایرن‌مونیخ آلمان رقابت کردند که این دیدار تماشایی با برتری تحسین برانگیز هشت بر دو، قهرمان فوتبال آلمان به پایان رسید.

در دقیقه سوم حرکت عالی بازیکنان بایرن توپ را به «توماس مولر» رساند و این مهاجم باتجربه با ضربه‌ای مناسب زننده گل نخست بازی لقب گرفت.

بارسلونا خیلی زود واکنش نشان داد و در دقیقه هفتم پاس «جوردی آلبا» را «داوید آلابا» مدافع بایرن به اشتباه درون دروازه خودی جای داد تا کار خیلی زود به تساوی کشیده شود.

حملات بارسلونا ادامه یافت و در دقیقه دهم ارسال مسی به دیرک دروازه بایرن برخورد کرد.

در دقیقه ۲۱ «سرجیو روبرتو» توپ را از دست داد تا «ایوان پریشیچ» گل دوم بایرن را به نام خود بنویسد.

بازی درخشان نماینده آلمان ادامه یافت و در دقیقه ۲۷ «سرگئی گنبری» با فرار از مدافعان بارسلونا موفق شد گل سوم تیمش را درون دروازه حریف جای دهد.

در دقیقه ۳۱ ارسال «کیمیش» را «توماس مولر» به گل دوم خود و چهارم مونیخی‌ها تبدیل کرد.

نیمه دوم هم با تسلط کامل بایرن ادامه یافت و بازیکنان پا به سن گذاشته بارسلونا حرفی برای گفتن نداشتند.

در دقیقه ۵۷ پاس یوردی آلبا به «لوییس سوارز» رسید و او با از پیش روی برداشتن مدافع بایرن، دومین گل کاتالان‌ها را ثبت کرد.

در دقیقه ۶۳ «دیویس» مدافع کانادایی بایرن با حرکتی عالی خود را به محوطه حریف رساند و توپ را در اختیار «کیمیش» قرار داد تا گل پنجم نماینده آلمان رقم بخورد.

در دقیقه ۸۲ ارسال «کوتینیو» را «لواندوفسکی» با ضربه سر به گل ششم مونیخی‌ها تبدیل کرد.

در دقیقه ۸۵ نوبت به کوتینیو رسید تا گل هفتم بایرن را به ثمر رسانده و نتیجه‌ای باورنکردنی را رقم بزند و سه دقیقه پس از آن دوباره این مهاجم برزیلی موفق به گلزنی شد.

این درحالی است که کوتینیو بازیکن بارسلونا است و به صورت قرضی راهی بایرن شده است.

در نهایت شب رویایی بایرن با پیروزی دور از ذهن هشت بر دو همراه شد.

با این اوصاف فصل ضعیف بارسا به بدتیرن شکل ممکن پایان یافت و پیرمردهای این تیم به هیچ توفیقی نرسیدند.

این تیم در لالیگا نیز جدال قهرمانی را به رئال واگذار کرد و در جام حذفی نیز از رسیدن به فینال بازماند.

شاید عملکرد ضعیف بارسا در این فصل، لیونل مسی را به ترک این باشگاه مجاب کند.

شنبه شب در آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی، منچسرسیتی انگلیس با لیون فرانسه مصاف می‌دهد که برنده این دیدار، حریف بایرن مونیخ در نیمه نهایی خواهد شد.

پیش از این، پاری‌سن‌ژرمن فرانسه و لایپزیگ آلمان با غلبه بر حریفان راهی نیمه‌نهایی شده تا با یکدیگر رو در رو شوند.

با تصمیم اتحادیه فوتبال اروپا و به دلیل شیوع ویروس کرونا، دیدارهای یک چهارم نهایی، نیمه‌نهایی و فینال فصل جاری لیگ قهرمانان به میزبانی شهر لیسبون پرتغال و به  صورت تک بازی برگزار می‌شود.
وبگردی