آفتاب

۱۳ هزار داروخانه کشور درگیر کرونا هستند/ فوت ۸ داروسازمهر نوشت: رئیس انجمن داروسازان ایران، از فوت ۸ داروساز به علت ابتلا به کرونا خبر داد.

وی با بیان این مطلب که در ۱۳ هزار داروخانه سراسر کشور داروسازان در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند اظهار داشت: متأسفانه در مبارزه با ویروس منحوس کرونا ۸ داروساز در کشور جان خود را از دست داده اند که این ضایعه بزرگ را به جامعه داروسازی و خانواده‌هایشان تسلیت عرض می‌کنم.

ضیا در ادامه افزود: انجمن داروسازان ایران برنامه‌های متعددی برای ارتقا خدمات داروسازان در سطح خدماتی برنامه ریزی کرده و با حمایت سازمان غذا و دارو سعی کرده این برنامه‌ها را گام به گام به جلو ببرد ولی باید برای موفقیت در هر برنامه‌ای باید حمایت‌های لازم از طرف سازمان‌های مرتبط صورت گیرد.

رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: متأسفانه شرایط به گونه‌ای پیش رفته که خدمات ارزشمند داروسازان در داروخانه به خوبی دیده نشده و ما در این زمینه تلاش می‌کنیم با عهد و میثاقی که با داروسازان در وفاداری و خدمات رسانی به مردم به نحو احسن صورت گیرد.

وی افزود: تمامی داروسازان در عرصه‌ها و سطوح مختلف خدمات ارزشمندی داشته اند که باید از همه این تلاشگران حوزه سلامت قدردانی به عمل آید و ما در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد و معتقدم ارزشیابی و ارزیابی در این زمینه بسیار مؤثر خواهد بود.

ضیا از دست اندرکاران برگزاری این مراسم که به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی و برای نخستین بار در کشور برگزار شده است، تقدیر کرد.