آفتاب

آوای نقش در تالار رودکیگروه موسیقی «نقش» در چهارمین شب از اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی در تالار رودکی روی صحنه رفت.

گروه موسیقی نقش به سرپرستی و آهنگسازی امیر شریفی و آواز مهدی امامی، شب گذشته (۱۹ مرداد) در چهارمین شب از اولین دوره کنسرت برخط موسیقی دستگاهی در تالار رودکی روی صحنه رفت.
تصنیف «بشنوید ای دوستان این داستان» اولین قطعه‌ای بود که توسط این گروه اجرا شد و پس از آن نوازندگان گروه برای لحظاتی به اجرای موسیقی بی‌کلام ساز پرداختن و در ادامه این کنسرت برخط، مهدی امامی، قطعه‌های «چون نباشم همچو شب بی روز او» و «ای جهان کهنه را تو جان نو» را با بهره گیری از ظرافت‌های آوازی خود اجرا کرد.

در ادامه تصنیف «ای دل خام طمع این سخن از یاد ببر»، «شرح این هجران و این خون جگر» با اشعاری که معمولاً روایتگر داستان و ابیات، مولانا و شمس تبریزی و عشق الهی هستند اجرا شد و در نهایت چهارمین کنسرت آنلاین بنیاد رودکی که به اجرای گروه نقش اختصاص داشت با اجرای قطعه «گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن» به پایان رسید.
امیر شریفی (سرپرست، آهنگساز و نوازنده تار)، مهدی امامی (خواننده)، محمد عشقی (سنتور)، المیرا مردانه (کمانچه)، مرجان مهربان (قانون) و سهیل اله‌دادیان (تنبک) اعضای گروه موسیقی نقش را در این کنسرت تشکیل می‌دادند.
اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی از ۱۶ تا ۲۰ مردادماه هر شب ساعت ۲۱ با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی در تلویزیون تعاملی تیوا به‌صورت رایگان پخش می‌شود.
امشب (دوشنبه ۲۰ مردادماه) آخرین شب از این دوره از کنسرت‌های آنلاین است که با اجرای گروه نواساز متشکل از علی‌اصغر عربشاهی، پوریا اخواص، پویان عطایی، بهزاد میرزایی، سهیل کاکاوند بصورت برخط اجرا خواهد شد.

ایرنا
وبگردی