آفتاب

خلاء دردسرساز استقلال مقابل سپاهانبا وجود مصدومیت دیاباته و ارسلان مطهری، کار استقلال در خط حمله مقابل تیم فوتبال سپاهان سخت شده است.

در چارچوب رقابت‌های جام حذفی، دو تیم استقلال و سپاهان فردا (دوشنبه)‌،‌ ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. پیروز این بازی به مرحله نیمه نهایی راه پیدا می‌کند و با تیم‌هایی همچون نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس و تراکتور رقابت می‌کند.

آبی‌پوشان پایتخت تا اینجای کار، بازیکنان زیادی را به علت مصدومیت و بیماری از دست دادند و بعضی بازیکنان به خاطر همین مسائل، چند بار آمدند و رفتند. این مساله باعث شده است استقلال بارها در ترکیب خود تغییرات مختلفی داشته باشد و نتواند یک روند ثابت در ترکیب خود پیاده کند.

با این حال، استقلال بازی مقابل سپاهان  هم باید دست به تغییرات مختلفی بزند و در نبود بازیکنان کلیدی خود، خلاء‌های خود را پر کند. در این بازی، آبی‌ها بازیکنانی همچمون شیخ دیاباته و ارسلان مطهری را در خط حمله و فرشید اسماعیلی را در خط هافبک در اختیار ندارد و این مساله باعث شده کار استقلال در این بازی بسیار سخت شود.

شاید اگر کارت بازی داریوش شجاعیان صادر می‌شد، کسی از غیبت فرشید اسماعیلی ناراحت نمی‌شد اما نبود یک مهره بازیساز در خط هافبک استقلال، نگرانی‌هایی را برای فرهاد مجیدی در مصاف با سپاهان ایجاد کرده است. همینطور استقلال در خط حمله خود این مشکل را دارد و نبود بازیکن جانشین و مطمئن اما و اگرهایی در اردوی آبی‌ها ایجاد کرده است.

استقلال با وجود نبود مهاجمان کلیدی خود به احتمال زیاد،‌ از دو مهاجم استفاده خواهد کرد. مهدی قایدی در نبود مطهری و دیاباته امید اصلی فرهاد مجیدی برای گلزنی مقابل سپاهان است و سوال اصلی اینجاست که چه کسی در کنار مهدی قایدی بازی می‌کند؟ با وجود مصدومان متعددی که در خط حمله استقلال وجود دارد احتمال میدان دادن سرمربی آبی‌ها به بازیکنان جوان تیمش یعنی محمد بلبلی و زکریا مرادی وجود دارد.

در نهایت باید دید استقلال برای این بازی چه ترکیبی را مد نظر خود قرار می‌دهد. آیا آبی‌پوشان با نبود بازیکنان مهم خود می‌توانند از پس شاگردان  امیرقلعه‌نویی بر بیایند یا سرنوشت دیگری انتظار این تیم را می‌کشد.

ایسنا
وبگردی