آفتاب

جدال بر سر سهمیه حساس‌تر از جنگ قهرمانیاین روزها جدال کسب سهمیه آسیایی بین پنج تیم بالای جدولی بسیار حساس شده است.

لیگ برتر ایران به روزهای پایانی خود رسیده و با وجود قهرمانی زودهنگام پرسپولیس و حضور این تیم در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا، رقابت بر سر کسب دو سهمیه باقی‌مانده لیگ برتر بسیار داغ و نزدیک دنبال می‌شود. در حال حاضر پنج تیم استقلال، تراکتور، فولاد، سپاهان و شهرخودرو پنج تیمی هستند که از شانس حضور در فصل بعد لیگ قهرمانان برخوردارند و در هفته‌های آینده لیگ برتر رقابتی حساس خواهند داشت؛ نکته امیدوارکننده برای این پنج تیم آن است که در صورت قهرمانی یکی از تیم‌های بالانشین لیگ برتر در جام حذفی، تیم چهارم هم می‌تواند با حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان به حضور در این رقابت‌ها امیدوار باشد.

استقلال: شاگردان فرهاد مجیدی پس از عبور از بحران مقطعی پساکرونا این روزها وضعیت بهتری دارند و با نتایج نسبتا خوبی که کسب کردند با 49 امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفته و امید زیادی به حضور در رقابت‌های فصل بعد لیگ قهرمانان دارند؛ وعده‌ای که فرهاد مجیدی هم صراحتا از آن یاد کرده بود و به نظر می‌رسد به عملی کردن آن بسیار نزدیک است. استقلال دیروز مقابل شهرخودرو که یکی از رقیبان این تیم برای کسه سهمیه است در دیداری جذاب به تساوی 2-2 رسید و موقعیت خود در رده دوم را حفظ کرد. آبی‌ها در دو هفته آینده باید به مصاف پیکان و شاهین بوشهر بروند که روی کاغذ دیدارهای آسانی به نظر می‌رسند اما این دو تیم هم برای فرار از سقوط انگیزه‌های زیادی دارند. نکته مثبت تیم استقلال نسبت به رقبا تفاضل گل خوب این تیم است که می‌تواند در صورت برابری امتیازات به آبی‌ها کمک کند.

تراکتور: تساوی شب گذشت استقلال و شهرخودرو بهترین خبر برای دو تیم تراکتور و فولاد بود که این فرصت را پیدا کردند تا با برتری در بازی این هفه خود با آبی‌ها هم‌امتیاز شوند؛ تراکتور که این روزها وضعیت بهتری پیدا کرده، دوشنبه به مصاف شاهین خواهد رفت و پس از آن هم ماشین‌سازی و فولاد را در مقابل خود دارد که جدال تبریزی‌ها مقابل شاگردان نکونام تعیین‌کننده و حساس به نظر می‌رسد.

فولاد: تیم فولاد که پساکرونا را با شکست استقلال آغاز کرده بود و نتایج خوبی می‌گرفت، در پنج بازی اخیر خود تنها دو بار برنده شد تا کار این تیم برای کسب سهمیه آسیایی کمی سخت شود؛ با این حال برتری مقابل نفت مسجدسلیمان آن‌ها را به کورس رقابت برگرداند و شاگردان نکونام حالا مانند تراکتور این فرصت را دارند تا با برد در بازی این هفته خود با استقلال هم‌امتیاز شوند. فولاد در سه بازی آینده خود ساپیا، پارس جنوبی و تراکتور را در پیش دارد.

سپاهان: زردپوشان اصفهانی که در هفته‌های اخیر افت عجیبی را تجربه می‌کنند به خاطر نتایج خوب نیم فصل اول کماکان شانس کسب سهمیه آسیایی را دارند ولی با توجه به فرم فعلی کار سپاهان برای رسیدن به این مهم کمی سخت به نظر می‌رسد؛ شاگردان قلعه‌نویی شب گذشته هم در دیداری که بسیار بدشانس هم بودند، مقابل نساجی شکست خوردند تا با 45 امتیاز در فاصله 4 امتیازی استقلال رده دومی قرار بگیرند. سپاهان در پن بازی اخیر خود سه بار طعم شکست را چشیده و تنها به یک برد رسیده و در دو بازی آینده خود باید به مصاف پیکان و شهرخودرو برود که این دو بازی هم چندان آسان به نظر نمی‌رسند. با این حال خبر خوش برای شاگردان قلعه‌نویی این است که آن‌ها هنوز در جام حذفی هم حضور دارند و در صورت قهرمانی در این مسابقات می‌توانند به آسیا برسند.

شهرخودرو: تیم مشهدی پس از جدایی یحیی گل‌محمدی کاملا از شرایط خوب خود خارج شد و این روزها در حسرت برد مقابل حریفان قرار دارد؛ شهرخودرو در پنج بازی اخیر خود به پیروزی نرسیده ولی حضور سهراب بختیاری‌زاده باعث شده اوضاع این تیم کمی بهتر شود تا هواداران مشهدی کمی به حضور تیم محبوبشان در فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا امید داشته باشند. دو بازی آینده شهرخودرو  مقابل سپاهان و نساجی خواهد بود که به هیچ عنوان آسان به نظر نمی‌رسد ولی این تیم برای حضور در آسیا باید دست پر از میدان خارج شود.

خبرآنلاین
وبگردی