آفتاب

شرکت توزیع نیروی برق تهران: خاموشی برنامه‌ریزی شده در پایتخت نداریمشرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: امسال هیچگونه خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای در پایتخت نداشته‌ایم و اشکالات کوتاه مدتی که گاها پیش می‌آید به دلیل افزایش دمای هوا و مصرف بیش از حد برق است.

بر اساس این اطلاعیه که یک نسخه از آن روز شنبه در اختیار ایرنا گرفت، شرکت توزیع نیروی برق هرساله به منظور کنترل بار شبکه در ساعات اوج بار فصل گرم سال، اقدامات متعددی را در حوزه‌های مختلف فنی مهندسی و فرهنگی اجرا می‌کند که از جمله آن می‌توان به رفع عیب و سرویس پست‌های توزیع، اصلاح و تقویت شبکه و کاهش تلفات، اجرای طرح‌های پاسخگویی بار از طریق امضای تفاهم نامه‌های همکاری با مشترکان صنعتی و اداری، کنترل سامانه‌های سرمایشی ادارات و ارزیابی لحظه‌ای مصرف برق با استفاده از کنتورهای هوشمند اشاره کرد.

بر اساس این اطلاعیه، شبکه توزیع برق پایتخت در حال حاضر کاملا پایدار است اما در عین حال بالا رفتن دمای هوا و افزایش مصرف برق در ساعات اوج‌بار ممکن است به بروز اشکالات کوتاه مدت در تجهیزات شبکه توزیع برق شهری منجر شود که در صورت وقوع در کوتاه‌ترین زمان توسط نیروهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به رفع عیب آن اقدام خواهد شد.

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از مردم پایتخت تقاضا دارد با به کارگیری راهکارهای مدیریت مصرف برق و خودداری از استفاده از وسایل برقی پرمصرف، همراه و همیار این شرکت در حفظ و تداوم پایداری شبکه توزیع برق تهران باشند.

به گزارش ایرنا طی روز ۲۸ تیرماه بیش از ۵۸ هزار مگاوات مصرف برق طی یک روز در استان تهران به ثبت رسید که بالاترین رقم ثبت شده در تاریخ صنعت برق ایران به شمار می‌رود.
وبگردی